Jak sprawić, by tatuaże z obrazami i skryptami wyglądały jak nowe na dłużej

Bez względu na to, jaki rodzaj tatuaży możesz mieć, na przykład tatuaże obrazkowe lub skryptowe, mogą one wyglądać jak nowe przez dłuższy czas, jeśli odpowiednio o nie dbasz. Tatuaże mogą z czasem blaknąć, a napisy stają się mniej żywe i bardziej rozmyte, a kolory blakną w przypadku kolorowych tatuaży. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby spowolnić ten proces starzenia, aby Twoje tatuaże dłużej zachowały świeżość.

Jeśli jesteś jak większość ludzi, absolutnie kochasz swój tatuaż i byłbyś skłonny zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby grafika zachowała się tak długo, jak to możliwe. Oto kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby spowolnić proces blaknięcia i starzenia się wszystkich typów tatuaży graficznych i skryptowych.

Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji

Po otrzymaniu rodzaju i stylu tatuaży otrzymasz instrukcje dotyczące pielęgnacji od artysty tatuażu. Bardzo ważne jest, abyś postępował zgodnie z tymi instrukcjami co do joty. Jeśli przyjaciele lub inni członkowie rodziny, którzy otrzymali tatuaż w przeszłości, otrzymali zalecenia dotyczące opieki pooperacyjnej, ważne jest, aby zignorować ich porady, jeśli są one sprzeczne z wytycznymi oferowanymi przez twojego artystę. To najlepsze, co możesz zrobić, aby proces gojenia przebiegał szybko i bez komplikacji.

Jak dbać o świeży tatuaż - metody na szybkie gojenie i trwały kolor

Jeśli nie zastosujesz się do instrukcji pielęgnacji dostarczonych przez artystę, może to negatywnie wpłynąć na jakość nowego tatuażu. Ważne jest, aby utrzymywać tatuaż w czystości, ponieważ rana jest otwarta i zawsze istnieje możliwość wniknięcia infekcji. Jedynym momentem, w którym możesz dotknąć tatuażu, jest nakładanie maści lub mycie go. Upewnij się, że nikt inny nie będzie miał okazji dotknąć twojego tatuażu. Jeśli zamierzasz to pokazywać, pamiętaj, aby ostrzec osobę z wyprzedzeniem, aby jej nie dotykała.

Trzymaj się z dala od słońca

Słońce może odcisnąć swoje piętno na tatuażu, więc upewnij się, że po otrzymaniu nowego obrazu lub tatuaży ze scenariuszem trzymasz się z dala od słońca. Ponadto, gdy twój tatuaż ma 14 dni i stracił wszystkie wcześniej utworzone strupy, ważne jest, aby nosić filtr przeciwsłoneczny, jeśli tatuaż będzie wystawiony na działanie słońca. Filtr przeciwsłoneczny powinien wynosić co najmniej SPF 30. Jeśli masz tatuaż w miejscu, które nie jest wystawione na działanie słońca i pozostaje zakryte, nie musisz nakładać kremu przeciwsłonecznego.

Słońce jest w rzeczywistości największym wrogiem twojego tatuażu, jeśli chodzi o zachowanie grafiki. Nawet ekspozycja na słońce podczas jazdy samochodem może powodować blaknięcie. Łóżka do opalania mogą również prowadzić do blaknięcia tatuażu, więc upewnij się, że masz ze sobą krem ​​do opalania, gdy idziesz do solarium, aby można go było zastosować przed wejściem do jednego z solariów.

Pamiętaj, że ekspozycja na słońce może zniszczyć tatuaż, nawet jeśli masz tatuaże skryptowe, które są tylko czarne. Czarne, kolorowe i czarno-szare tatuaże mogą mieć negatywny wpływ na słońce.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie dużych i małych tatuaży

Codzienne nawilżanie tatuaży pomoże utrzymać nawilżenie skóry. Elastyczność skóry zależy również od codziennego nawilżenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych i małych tatuaży, które pojawiają się na różnych częściach obszaru, które są bardziej podatne na szybkie blaknięcie, takich jak dłonie, kolana i łokcie.

Utrzymuj swoje duże, średnie i małe tatuaże tak długo, jak to możliwe. Każdy tatuaż będzie naturalnie wyglądał o wiele bardziej żywo, gdy Twoja skóra nie będzie wyglądać na popielatą i wysuszoną. Po prostu włącz aplikację kremu nawilżającego do swojej codziennej rutyny, aby zachować wygląd swoich tatuaży. Zajmie to tylko kilka dodatkowych minut twojego czasu i zrobi ogromną różnicę nawet dla bardzo małych i małych tatuaży, które masz.

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Uzyskaj poprawki w razie potrzeby

Twój tatuaż będzie wyglądał najlepiej, jeśli będziesz dobrze nawilżać skórę i unikać ekspozycji na słońce. Również tusz do tatuażu ewoluował przez lata i stał się bardziej odporny na blaknięcie. Z biegiem czasu poprawiły się również umiejętności artystów w zakresie aplikacji. Kiedy robisz sobie tatuaż, dobrze jest porozmawiać z tatuażystą, aby dowiedzieć się, jak długo możesz oczekiwać, że twój tatuaż będzie wyglądał jak nowy, zanim zacznie blaknąć.

Powinieneś jednak realistycznie podchodzić do swoich oczekiwań i rozumieć, że po pewnym czasie mogą być wymagane poprawki. Kiedy zobaczysz, że twój tatuaż zaczyna wyglądać mniej żywo, będziesz wiedział, że nadszedł czas na retusz. Możesz również zauważyć, że wszelkie czarne linie na twoim obrazie lub tatuażach skryptowych rozłożyły się i zaczęły wyglądać na rozmyte. Łatwo jest sprawić, by te rozmyte linie znów wyglądały ostro, gdy wrócisz do studia tatuażu na poprawki.

Najlepsze studio tatuażu w mieście

Kiedy nadszedł czas na tatuaż, nadszedł czas, aby poszukać najlepszego studia tatuażu w mieście. Jakość twojego tatuażu zależy od artysty, który go wykonuje i od jego umiejętności. Żadna pielęgnacja nie sprawi, że kiepskiej jakości tatuaż będzie wyglądał lepiej. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skorzystać z najlepszego studia tatuażu, które ma wysoko wykwalifikowanych artystów.

Rozumiemy, jak ważny jest dla Ciebie tatuaż i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie pracę, którą chcesz wykonać. Zadbamy o to, aby wizja Twojego nowego tatuażu ożyła dokładnie tak, jak sobie tego życzysz.

Aby dowiedzieć się więcej o naszym zaangażowaniu w zadowolenie klientów, naszych artystach i niektórych z naszych poprzednich projektów tatuaży, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem https://tatuaze.net.pl/dodaj-swoje-studio-tatuazu

Oceń: 3.7/5 z 4 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze