Fotel do tatuażu – jak poprawnie przygotować stanowisko?

Tatuowanie to nie tylko prawdziwa sztuka, ale również duża odpowiedzialność. Artysta musi wobec tego opanować także inne czynności, wykraczające poza samo wykonanie tatuażu. Jedną z nich jest przygotowanie stanowiska i odpowiednia regulacja fotela do tatuażu.

Stanowisko do tatuażu – jak powinno wyglądać?

Choć wydaje się, że sam proces robienia tatuażu ogranicza się do sesji, podczas której na skórze klienta powstaje dzieło, to w rzeczywistości liczba czynności, jakie musi wykonać tatuator, jest o wiele dłuższa. Jednym z najważniejszych etapów jest odpowiednie przygotowanie stanowiska do tatuażu.

Musi ono przede wszystkim zapewniać sterylne warunki. Znacznie zmniejsza to prawdopodobieństwo zakażenia, o które wcale nie jest trudno w przypadku nieprofesjonalnych tatuatorów. Poza tym sesje bardzo często trwają wiele godzin, a to przekłada się na zmęczenie zarówno klienta, jak i artysty.

W związku z tym fotel do tatuażu i całe jego otoczenie powinny zapewniać jak najbardziej komfortowe warunki, które jednocześnie pozwolą tatuatorowi na komfortową pracę, a osobie tatuowanej dadzą możliwość jak najwygodniejszego spędzenia czasu.

Wybierz odpowiednie fotele do tatuażu

Kluczową rolę w każdym studio – zarówno tym domowym, jak i w pełni profesjonalnym – odgrywają specjalne fotele do salonu tatuażu. Nie tylko prezentują się efektownie i znakomicie świadczą o artyście, ale przede wszystkim pozwalają zatroszczyć się o zdrowie, bezpieczeństwo i wygodę klienta.

Sam tatuator dzięki odpowiedniemu meblowi jest natomiast w stanie pracować zdecydowanie efektywniej, zachowując lepszą formę. Dobre ustawienie pozwoli zapobiec wielu problemom, na które zwykle uskarżają się osoby wykonujące ten rodzaj pracy. Świetną opcją jest profesjonalny fotel do tatuażu, który można znaleźć w ofercie firmy Orakon.

Obowiązkowa dezynfekcja powierzchni

Profesjonalne fotele do tatuażu są wykonane z materiałów ułatwiających zachowanie czystości. Powierzchnia całego stanowiska musi być zdezynfekowana przy użyciu specjalnego środka. Zdezynfekować należy również przedmioty wielokrotnego użytku.

Przedmioty jednorazowe (takie jak np. igły) powinny być natomiast przygotowane przy stanowisku bez otwierania sterylnych opakowań. Następnie stanowisko zabezpiecza się jednorazowym materiałem, np. folią ochronną.

Wszystkie czynności należy wykonywać w jednorazowych rękawiczkach. Po zakończeniu dezynfekcji, a przed przystąpieniem do tatuowania, trzeba je zmienić. W trakcie tatuowania należy korzystać z jednorazowych papierowych ręczników. Warto postawić także na jednorazowy kubeczek na wodę wykorzystywany do płukania igły. W zachowaniu sterylności rąk pomoże również aluminiowa stopa. Warto zwrócić przy tym uwagę na zasilacze: nowoczesne konstrukcje pozwolą np. na błyskawiczną wymianę maszynki.

Dłoń z tatuażem symbolu nieskończoności

Liczy się ergonomia pracy

Czyste stanowisko do tatuażu to podstawa. Bardzo ważną rolę odgrywa również ergonomia i dobra organizacja pracy. Pozwolą zminimalizować niezbędną liczbę ruchów, co z pewnością ułatwi zachowanie sterylności. Dzięki temu możliwe będzie także skrócenie długości sesji.

Artysta zyska przy tym zdecydowanie wygodniejszą przestrzeń do pracy nawet w sytuacji, w której będzie musiał mierzyć się ze skomplikowanym projektem. W tym zakresie wiele zależy od indywidualnych preferencji. Warto rozwijać również ten element swojego warsztatu i właściwie korzystać nie tylko z maszynki, ale również z innych narzędzi wykorzystywanych w studio.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze