tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Różne » Znaki drogowe, graffiti, czy tatuaże?

Znaki drogowe, graffiti, czy tatuaże?

Steed Taylor Road tattoosKto powiedział, że tatuaże mogą być robione tylko na skórze? Na pewno nie Steed Taylor. Artysta z Nowego Jorku twierdzi, że miasta są niejako skórą wspólnoty i społeczeństwa, natomiast drogi, będące elementem miast są jej odsłoniętą częścią. Skoro ludzie mogą ozdabiać swoją skórę z powodu rocznicy, rytuału, chęci zakomunikowania czegoś to równie dobrze możemy znaczyć w ten sposób ulice. Oryginalne? Dziwne? Zobacz prace Steed’a.

Jak Steed Taylor znaczy ulice? Oczywiście farbą. Dotychczas nowojorski artysta „wytatuował” ulice Nowego Jorku, stanów Północnej Karoliny oraz Arizony, a także Pekin podczas Międzynarodowego Biennale Sztuki 2008. Jego najnowszą uliczną dziarą będzie pasaż Vermont Avenue w Waszyngtonie. Wzór tatuażu, który tam się znajdzie to celtycki węzeł – szeroki na prawie 19 metrów i długi na 92 metry. Symbol ten ma podkreślać niepodległość tej bogatej w historię dzielnicy Waszyngtonu. W dniach 24-25 lipca 2010 odbędzie happening, na którym ludzie będą mogli popatrzeć na pracę Steed’a lub pomóc mu w malowaniu ulicznych tatuaży.

Messenger: Steed Taylor Road tattoos
Invasive: Steed Taylor Road tattoos
Hidden Circle: Steed Taylor Road tattoos

Jak widać, tatuaże stają się powoli niejako środkiem przekazu, środkiem wyrażania różnych wartości, ale też stałym elementem sztuki popularnej. Koncepcja Steed’a Taylora jest dość oryginalna, przyznacie. Wyobraźcie sobie jednak całe ulice pokryte długimi i pełnymi szczegółów wzorami? Betonowa dżungla wyglądałaby znacznie ciekawiej.comments-tattoo-avatar
Tattoo Addict twierdzi, że:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu, możesz być pierwszy...
Śmiało! Wyraź swoją opinię!


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu Znaki drogowe, graffiti, czy tatuaże? skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Tattoo Konwent 2010, Gdańsk

7 i 8 sierpnia 2010 odbędzie się druga edycja gdańskiego Tattoo Konwentu. Impreza staje się corocznym wydarzeniem na kulturalnej mapie trójmiasta. Co czeka chętnych chcących odwiedzić gdański festiwal tatuażu?

Zamknij