Tattoo Konwent 2010, Gdańsk

7 i 8 sierpnia 2010 odbędzie się druga edycja gdańskiego Tattoo Konwentu. Impreza staje się corocznym wydarzeniem na kulturalnej mapie trójmiasta. Co czeka chętnych chcących odwiedzić gdański festiwal tatuażu? Przede wszystkim więcej wystawców, więcej artystów związanych z tatuażami i więcej muzyki. Motywem przewodnim konwencji będzie horror. Nowością będzie także konferansjer „Domino”, posiadający doświadczenie w prowadzeniu imprez tatuatorskich.


Short info:

 • 2 sceny (muzyczna i pokazowa)
 • 13 zespołów przez dwa dni
 • Pokazy i konkursy na najlepsze tatuaże
 • Apteka, Schizma, None, Good old Days, In vitro i inni
 • 70 wystawców
 • V. Portugal, Lenu, Zappa, xRonix, P. Wojciechowski
 • Wystawa poświęcona historii tatuażu (Piotr Wojciechowski Collection)
 • Graffiti Jam na 60 metrach muru, najlepsi artyści graffiti
 • Wystawcy z odzieżą i biżuterią do ciała
 • Kiermasz Hand Made
 • Suspension w wykonaniu Hooked Friends

Extended info:

Na konwencie zobaczymy m.in. pokazy:

Mamadoo Fireshow
Najlepsza żeńska grupa fireshow w Polsce. Ich pokazy cechuje niesamowite przywiązanie do detali, a wysokie umiejętności sprawiają, że ich „perfomance” oglada się z zapartym tchem. Dzieki tym atutom są w stanie przedstawiać występy w rozmaitych formach łącząc taniec, ogień z elementami komizmu czy grozy!

United Breakers
Grupa utalentowanych, młodych chłopaków z Gdańska, dla których taniec jest całym życiem. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, a jednym z nich jest dotarcie do półfinału programu „U Can Dance”. Ich występ z pewnością będzie miłym przerywnikiem wśród konkursowych zmagań!

Graffiti Jam
Przez dwa dni trwania Gdańsk Tattoo Konwent 2010, najlepsi artyści graffiti z trójmiasta i nie tylko, zajmą się ozdabianiem szarych, stoczniowych murów. Warto popatrzeć na ich umiejętności – radość z oglądania wyczynów i dynamicznie powstających obrazów na długo zapada w pamięć, a także będzie miłym, acz chwilowym odpoczynkiem od dźwięku maszynek!

Suspension Hooked Friends
Hooked Friends jest grupą 4 przyjaciół (Ronald xRonix, Kasia, Ewa, Kuba) zajmującą się suspension. Grupa zajmuje się organizacją zamkniętych imprez, na których podwiesza zaproszone osoby, organizuje także performance’y ogólnie związane z modyfikacjami ciała.

Za konsolą Olo Tasak
Rzeźnik trójmiejskich parkietów. Dancehall, D&B, Funk to tylko część gatunków muzycznych, jakie usłyszycie w jego wykonaniu. Będzie urozmaicał przerwy w czasie pokazów na głównej scenie.

Prezentacja kolekcji obrazów Tattoo Konwent
Znany trójmiejski artysta, grafik oraz plastyk, Krzysztof Iwin przygotował z okazji Gdańsk Tattoo Konwent, serię dziesięciu obrazów. Ich tematyka idealnie wpasowuje się w horrorową stylistykę imprezy. Podczas Konwentu nastąpi licytacja, a także wystawa tej kolekcji.

Tattoo Konwent 2010, Gdańsk

Projekcja Krzysztofa Olechnowicza
„z boku czasu | timeless”
Projekcja z boku czasu to obrazy niecodziennej rzeczywistości, to mobilny cykl zagmatwanych opowieści. Rzeczy dzieją się tutaj samoczynnie, płynnie i w zaskakującym tonie. Scenerie bywają różne, lecz rozgrywają się w jednym świecie… Ten świat to świat mroku i tajemnic, chłodu, prawdy i fantazji, ludzi obecnych i nieobecnych zarazem, metafizyczna, sensualna mgła i zastanawiające – kto jest kim w tej intrygującej okolicy. Duch istnieje, przewija się w ciszy i w cieniu przez wszystkie obrazy. Zamyślone fakty z życia, wiele niewiadomych i pytań bez odpowiedzi.

Pokaz tańca orientalnego grupy Tribal
Trójmiejska Mandragora zaciągnie Was żółtą drogą do magicznej Krainy Orientu, w której królują style: American Tribal Style, Tribal Fusion Bellydance i Dark Fusion – nowoczesne odmiany tańca brzucha wywodzące się w prostej linii od tańców środkowego wschodu, ale czerpiące pełnymi garściami z tanecznej kultury Indii, Hiszpanii czy Andaluzji, a także z subkultury gotyckiej.

Zombie Dance
Grupa ucharakteryzowanych tancerek, które wyłonią się ze stylizowanych grobów i porwą was w świat prawdziwie trupiego tańca.

Pokaz mody alternatywnej
Pokaz mody alternatywnej przygotowany przez punkową projektantkę i właścicielkę marki Lucky Luka, Ewę Sobieszczak.

KONKURSY:

Sobota:
– tatuaż mały czarno szary
– tatuaż autorski
– tatuaż duży kolorowy
– tatuaż kompozycja damska
– tatuaż I dnia Konwentu

Niedziela
– tatuaż duży czarno-szary
– tatuaż związany z horrorem
– tatuaż mały kolorowy
tatuaż tradycyjny
– tatuaż II dnia Konwentu

Tattoo Konwent 2010, Gdańsk

Informacje – koncerty:

Apteka
Apteka to kultowy rockowy zespół z Gdyni istniejący z przerwami od 1983 roku. Od zawsze pod przewodnictwem charyzmatycznego wokalisty Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego. Twórcy takich niezapomnianych hitów jak „Chłopacy i Dziewczyny”, „Miłe złego początki” czy „Menda”.

Schizma
Jedna z najdłużej działających grup hardcore na polskiej scenie. 20 lat istnienia, setki koncertów, 15 płyt i mniejszych wydawnictw. Wciąż w najlepszej formie! Podczas Konwentu zagrają numery z nowej, nadchodzącej płyty!

None
Bydgoski zespół metalowy powstały w 1999 roku. 5 albumów i wiele sukcesów na większych i mniejszych festiwalach!

Ponadto wystąpią: In Vitro, Good Old Days, Street Chaos, Rearrange, Warfare, Nothing Between Us, illharmonix, Sainc, Arshenic, Popszysze

Informacje – bilety:

1 dzień – 35 zł
2 dni – 55 zł

Do nabycia w dniu imprezy.

Tattoo Konwent 2010, Gdańsk

Nie może tam zabraknąć żadnego miłośnika tatuażu!
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Tattoo Konwent 2010 oraz podzielenia się wrażeniami po konwencie w komentarzach!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: tattookonwent.pl/

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze