Tatuaże gwiazd pomagają czy szkodzą w karierze?

Wytatuowane gwiazdy showbiznesu już nikogo nie dziwią. Znane i lubiane osoby bardzo często ozdabiają swoje ciała i nie budzi to żadnych kontrowersji. Niektórzy nawet budują całe kariery właśnie na tym, że decydują się na radykalne modyfikacje. Przykładem tego może być Zombie Boy, który wytatuował sobie na całym ciele (łącznie z twarzą) ludzki szkielet. Wytatuowani są nie tylko gwiazdorzy rocka, ale i osoby, dla których wygląd w pracy ma duże znaczenie – aktorzy czy modele.

Tatuaż czasem trzeba ukryć

Tatuaż na ciele aktora nie zawsze pasuje do roli, którą odgrywa. Marta Wierzbicka, grająca Olę w serialu „Na Wspólnej”, musi na potrzeby produkcji tuszować swoje liczne ozdoby. Stosuje długą, żmudną technikę już od 4 lat, a używa podkładów, pudru fiksującego i lakieru do włosów. Czasem tatuaż nie przeszkadza w pracy, ale nie pasuje do wizerunku, który w danym momencie chce reprezentować gwiazda. Na rozdaniu Złotych Globów w 2016 roku słynąca z co najmniej 17 rożnych tatuaży na całym ciele kontrowersyjna wokalistka Lady Gaga zaskoczyła elegancką kreacją od Versace. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zniknęły gdzieś jej wzory na ciele. Sztuka zakrycia pokaźnej kolekcji tatuaży udała się artystce dzięki bardzo umiejętnie dobranym produktom do makijażu.

Tatuaże w alternatywnym modelingu

Jeszcze kilka lat temu Kanadyjczyk Rick Genest był nikomu nieznanym bezrobotnym. Jeden teledysk sprawił, że stał się sensacją modowych wybiegów. Zombie Boy, bo o nim mowa, wytatuował sobie na całym ciele ludzki szkielet i osiągnął dość przerażający efekt. Obecnie jest dobrze opłacanym modelem – jak możemy przeczytać na Party.pl – brał udział także w pokazie rodzimego projektanta – Macieja Zienia.

Przykładem na to, że tatuaże nie przeszkadzają w karierze jest światowej klasy model, Tony Ward, który niedawno skończył 51 lat. Pracuje w branży od 30 lat, a jego kolekcja tatuaży wciąż rośnie. Z kolei Vin Los postanowił stać się najbardziej znanym mężczyzną na świecie. W tym celu wytatuował sobie na całym ciele zbiór przypadkowych, niepowiązanych ze sobą wyrazów. Na środku jego czoła znajduje się duży napis „Fame”. Na pewno przyciągnie spojrzenia, ale czy będzie tym najsławniejszym?

Zombie Boy oraz Vin Los

Zombie Boy oraz Vin Los, gfx: tattoodo.com

Nowy trend: Hipsterzy-Seniorzy

Obawa przed zwiotczałym, pomarszczonym ciałem i rozciągniętą skórą, pokrytą szpecącymi po latach tatuażami skutecznie powstrzymuje niektórych ludzi przed wizytą w salonie tatuażu. Wiele osób uważa, że w dojrzałym wieku takie ozdoby po prostu nie pasują, wyglądają śmiesznie i sztucznie. Nie wszyscy są podobnego zdania. Do grupy zwanej przez internautów Hipsterami-Seniorami dołączają kolejni fani ozdabiania ciała trwałymi rysunkami, którzy nie przejmowali się przed laty pytaniami: „Jak będą wyglądać twoje tatuaże, jak będziesz stary?” Mają po 55 i więcej lat i nie wstydzą się nawet pozowania nago i eksponowania własnego ciała, gdyż są dumni ze swoich tatuaży, które coś dla nich symbolizują. Nie tylko nie żałują ich zrobienia, ale planują kolejne ozdoby.

A co Wy sądzicie na ten temat?
Czy gwiazdom, celebrytom, modelom pasują tatuaże?

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Agnieszka

Precyzyjne wykonanie, super.