TattooFest 2011

To VI edycja konwentu organizowanego w mieście Kraka. Tradycyjnie już organizatorem jest polski miesięcznik „TattooFest”. Festiwal tatuażu odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2011. Dokładna lokalizacja to: Centrum Targowe Chemobudowa, ul. Klimeckiego 14. Nie może tam zabraknąć żadnego miłośnika tatuażu! Czego możecie się spodziewać? Wielu artystów z zagranicy, silną reprezentację Polski i oczywiście konkursów na najlepszy tatuaż.

Post został podzielony na części:

plakat Tattoofest 2011, Kraków

Czas, miejsce, bilety
Kiedy: 11-12 czerwca 2011
Gdzie: Chemobudowa Centrum Targowe, ul. Klimeckiego 14, 30-706 Kraków
Bilety:
jedniodniowy – 30zł
dwudniowy – 50zł
Dostępne także przy wejściu na imprezę.

Sobota 11:00-22:00
Niedziela 11:00-19:00

Konkursy
Sobota 11/06/2011:

Kompozycja damska
Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do anatomii ciała kobiety, kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu, do charakteru modelki. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

Kompozycja duża
Nowość – Tatuaż musi pokrywać całą część ciała jak: plecy, tors, rękę lub nogę. Ponadto tatuaż musi spełniać warunki kompozycji – spójność tematu.

Best of day
Tatuaże wykonane na festiwalu podczas pierwszego dnia. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu. Niedopuszczalne jest „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

Niedziela 12/06/2011:

Tatuaż czarno – szary mały
Tatuaże w czerni lub szarościach, które nie są większe niż format A5. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo max. dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Tatuaż kolorowy mały
Tak samo jak wyżej, tylko w kolorze.

Tatuaż czarno – szary duży
Tatuaże w czerni lub szarościach, które są większe niż format A5. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo max. dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Tatuaż kolorowy duży
Tak samo jak wyżej, tylko w kolorze.

Tatuaż autorski
Kategoria przeznaczona dla tatuaży zaprojektowanych przez artystę, nie zainspirowanych pracami innych tatuatorów lub wzorami stworzonymi na potrzeby tatuażu.

Best of Day
Tak samo jak w sobotę.

Jury:
Junior
Zaczynał pracować jako tatuator w warszawskim studiu na Dereniowej. Równocześnie z pracą w studiu (1997) rozpoczął naukę w studium plastycznym w Warszawie. Tatuował w wielu krajach europejskich oraz w Japonii i Brazylii. Brał udział w licznych, międzynarodowych konwencjach, na których zdobył kilkadziesiąt nagród. Od 2005 roku prowadzi swoje studio „Juniorink” w Warszawie. Zajmuje się głównie dużymi pracami. Jest jednym z pierwszych, polskich tatuatorów, którzy zaczęli używać bogatej palety barw w dużych pracach. Co jakiś czas daje o sobie usłyszeć, np. organizując wystawę swoich obrazów. Kolejny raz w tattoofestowym jury.

Sławomir Frączek
Jako tatuator zwrócił na siebie uwagę w 1993 roku wygrywając I nagrodę podczas Bremen Tattoo Convention. Współtwórca legendarnego już Megatattoo w latach 1998-2000. Uważa, że budowanie i doskonalenie własnego warsztatu to praca na całe życie. Jest rozpoznawalny poprzez elementy typowe dla swojej stylistyki, obecne we wszystkich pracach. Pracuje w studiu Tattoo & Piercing w Poznaniu. Stały członek tattoofestowego jury.

Anna Nowak
Z wykształcenia antropolog kultury, zainteresowana modyfikacją ciała w jej holistycznym aspekcie. Stara się łączyć praktyczne podejście do tematu eksperymentując na własnym ciele z teorią, aktywnie pomaga BME jako edytor tekstów. Także stały członek naszego jury.

Dagmara Nawikas-Misiuk
Tatuatorka i właścicielka gdańskiego Tat Studia, która nieprzerwanie od 1993 roku działa aktywnie na polskiej scenie tatuażu. Przykład osoby, dla której tatuaż stał się pasją. Jej obiektywność, zaangażowanie i doświadczenie owocuje współpracą z naszym festiwalem od początku jego istnienia, a od drugiej edycji jest członkiem jury oceniającym wystawiane prace. Po zeszłorocznej przerwie powraca w jego szeregi.

Artyści
Wśród artystów, którzy pojawiają się na konwencie będą m.in.:

 • Den Yakovlew (RU)
 • Victor Portugal (ES)
 • Robert Hernandez (ES),
 • Jeremiah Barba (USA)
 • Jee Sayalero (ES)
 • Dimitri HK (FR)
 • Adrian Machete (DE)
 • Ed Perdomo (SE)
 • Szabolc Oravecz (HU)
 • i inni…

Polskę natomiast rezprezentować będą m.in.:

 • Anabi Tattoo
 • Azazel Tattoo (Batoon, Maciek, Krzysiek)
 • Kult Tattoo Fest (Daveee, Edek, Izabella, Piti, Bam Bam)
 • 9th Circle (Deadi)
 • i wielu, wielu innych…

Pełna lista artystów i wystawców dostępna jest na stronie organizatora tattoofest.pl.

Nie może tam zabraknąć żadnego miłośnika tatuażu!
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Tattoofest 2011 w Krakowie oraz podzielenia się wrażeniami po konwencie w komentarzach!

Oceń: 4/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alina
Alina

napewno sie wybiore:) i napisze jak bylo;)