Usuwanie kolorowego tatuażu – bez blizn!

Niechciany tatuaż jest jednym z trudniejszych w usuwaniu mankamentów urody. Szczególnie jeśli rysunek na ciele został wykonany przy pomocy kolorowych barwników. Jeszcze do niedawna zadanie to było praktycznie niemożliwe, dziś natomiast staje się coraz prostsze dzięki nowoczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej. Czy możliwe jest usuwanie kolorowego tatuażu szybko, praktycznie bezboleśnie i bez ryzyka blizn? Tak! A to wszystko za sprawą innowacyjnych laserów pikosekundowych.

Usuwanie kolorowych tatuaży – jakich kolorów najtrudniej się pozbyć?

Wbrew pozorom to nie czarne, granatowe czy niebieskie tatuaże są tymi, których najtrudniej się pozbyć. Dużo trudniejsze do wywabienia są bowiem tatuaże w kolorze żółtym, czerwonym, pomarańczowym, zielonym czy brązowym. Jeszcze kilka lat temu wymagały one zastosowania kilku różnych urządzeń, a efekt nie zawsze zachwycał – resztki pigmentu na skórze i blizny po usuwaniu tatuażu sprawiały, że końcowy rezultat prezentował się niekiedy jeszcze gorzej niż niechciany rysunek. Jednak dziś, dzięki nowoczesnym laserom pikosekundowym, ten problem został całkowicie rozwiązany – kolorowy tatuaż można usunąć nawet 10 razy szybciej i skuteczniej niż przy użyciu innych metod lub laserów starszej generacji. Problem może jednak nadal stanowić barwnik biały, który jest coraz częściej wykorzystywany przez tatuażystów, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę – biały pigment stosuje się bowiem m.in. w celu podkreślenia konturów, uzyskania efektu cieniowania czy przy mieszaniu z innymi kolorami. Niestety, nawet najnowocześniejsze lasery nie są w stanie oddziaływać na biały barwnik z tego względu, że po prostu go nie zauważają.

Usuwanie kolorowego tatuażu - szybko, bez blizn i praktycznie bezboleśnie.

Usuwanie kolorowego tatuażu – szybko, bez blizn i praktycznie bezboleśnie.

Laserowe usuwanie tatuaży – opinie

Zarówno wśród lekarzy, jak i Pacjentów gabinetów medycyny estetycznej nowoczesne lasery pikosekundowe cieszą się bardzo dobrą opinią. Technologia pikosekundowa stanowi prawdziwy przełom w tej dziedzinie – pozytywne komentarze opierają się nie tylko na wysokiej skuteczności usuwania całej gamy kolorów barwników, lecz także dużo większym komforcie dla Pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, dostępne w Klinice Miracki w Warszawie, charakteryzują się ultrakrótką falą światła laserowego, która jest delikatniejsza dla skóry – pigment zostaje rozbity i usunięty bez uszkodzenia naskórka, co chroni Pacjenta przed poparzeniem i szpecącymi bliznami po wykonaniu zabiegu.

Usuwanie tatuażu laserem – kiedy będą widoczne efekty?

Czas, który będzie potrzebny do usunięcia kolorowego tatuażu, jest bezpośrednio uzależniony od wielkości rysunku, rodzaju pigmentu oraz ilości barwnika pod skórą. W większości przypadków pełny efekt można jednak zauważyć już po wykonaniu 3-6 sesji. To ogromny przełom w usuwaniu tatuaży, bowiem starsze lasery pozwalały osiągnąć ten rezultat dopiero po 10-15 zabiegach! Po zabiegach można wrócić do normalnego trybu życia, pamiętając jednak o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, np. noszeniu specjalnego opatrunku czy unikaniu opalania.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania kolorowych tatuaży znajdą Państwo na stronie: https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

Oceń: 4/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze