Biomechanika

Biomechanika, tatuaże biomechaniczne (biomechanic tattoo): wg mnie najbardziej efektowny styl, zaraz po tatuażach w stylu japońskim (yakuza, bodysuit) i dlatego też postanowiłem poświęcić mu osobną notkę. Charakteryzuje się połączeniem ciała ludzkiego oraz elementów mechanicznych. Cytując Wikipedię: biomechanika – to nauka, która bada właściwości mechaniczne tkanek, narządów, układów oraz ruch mechaniczny żywych organizmów. Nazwa wywodzi się od greckich słów: mechana – narzędzie. Nauka o stanach równowagi i ruchu człowieka. Przedrostek bio- wskazuje, że jest to dyscyplina mówiąca o organizmach żywych.

Prekursorem tego stylu sztuki był m.in. Hans Rudolf Giger – szwajcarski malarz, znany ze stworzenia postaci ksenomorfa do filmu „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Twórczość Gigera świetnie opisuje istotę XX wieku, charakteryzującego się zdumiewającym postępem technologicznym. Prace Gigera pokazują w jaki sposób ów postęp zniewolił ludzkość, zmuszając ją do życia w symbiozie ze światem maszyn. Wiele jego prac przedstawia okropny świat przyszłości, zniszczony przez nuklearne opady – świat beznadziejnej alienacji, pozbawiony ludzi i zwierząt, zdominowany przez bezduszne wieżowce, plastik i stal.

tatuaż biomechaniczny

Tatuaże biomechaniczne (biomechanic tattoo) często pokazują człowieka jako cyborga (androida), gdzie spod porozrywanej skóry wystają różne metalowe elementy, kable w połączeniu z tkanką kostną lub mięśniową. Tak tworzone futurystyczne konstrukcje robią ogromne wrażenie, również dzięki cieniowaniu i mrocznemu charakterowi. Jednak biomechanika to nie tylko metal i skóra – to również obraz wewnętrznej anatomii człowieka, czyli elementy naśladujące budowę tkanek. Taki rodzaj tatuażu częściej wybierany jest przez mężczyzn, gdyż prace zajmują raczej większą powierzchnię i wykonywane są w miejscach takich jak łydka, plecy i barki. Odmienność tych projektów sprawia, że takie dzieło ożywa i staje się częścią osoby która na to się zdecydowała.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adi
Adi

DZiaRki !!

Remik
Remik

ma ktoś może całe zdjęcie do okola tego tatuażu ? bo chciał bym taki zrobić ale nie mam pojęcia co jest z drugiej strony