Laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaże zdobiące ciało mają liczną grupę zwolenników. Zdarza się jednak, że wytatuowane motto lub obrazek przestają być aktualne, uważamy je za zbyt infantylne lub w naszej głowie narodzi się nowa koncepcja ozdobienia ciała. Laserowe usuwanie tatuażu to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy stają przed właśnie takim problemem. Dowiedz się na czym polega zabieg, jak bardzo jest skuteczny i gdzie można go wykonać.

Czy laserowe usuwanie tatuażu to skomplikowany i bolesny zabieg?

W przeciwieństwie do wykonywania tatuażu, zabieg jego usuwania przy pomocy lasera trwa stosunkowo krótko i przebiega bezboleśnie. Pacjent odczuwa jedynie lekki dyskomfort lub swędzenie, a na powierzchni skory mogą pojawić się niewielkie strupy. Po założeniu opatrunku nie jest wymagana specjalna rekonwalescencja i bez obaw można wrócić do codziennych obowiązków. Długość zabiegu zależy przede wszystkim od wielkości tatuażu i może on trwać od kilku do około 30 minut. Warto poświęcić tę krótką chwilę, by na zawsze pozbyć się niechcianej „ozdoby”.

Laser rozbijający cząsteczki pigmentu

W jaki sposób laser oddziałuje na tatuaż? Znajdujący się pod skórą pigment w postaci cząsteczek, został w chwili wykonania tatuażu otoczony specjalną tkanką w ramach reakcji organizmu na stan zapalny. Uniemożliwia ona dostęp do pigmentów makrofagom – komórkom usuwającym z tkanki tego typu „intruzów”. Pod wpływem przykładanej do skóry głowicy lasera, z której wydobywa się wiązka, cała wspomniana struktura ulega rozbiciu. Pozostałą pracę nasz organizm wykonuje samodzielnie.

Im tatuaż ciemniejszy, tym skuteczność zabiegu wyższa

Laserowe usuwanie tatuażu jest tym bardziej skuteczne, im ciemniejszy pigment został użyty do jego wykonania. Za poszczególne rodzaje pigmentu odpowiadają wiązki laserowe o różnej długości. Najszybciej niechcianego znamienia pozbędą się posiadacze czarnych tatuaży. Pozostałe mogą wymagać więcej niż jednego zabiegu, jednak ich usunięcie jest zazwyczaj skuteczne. Najtrudniej pozbyć się tą metodą tatuaży jasnych i białych.

Laser rozbijający cząsteczki pigmentu

Gdzie można usunąć niechciany tatuaż?

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych oraz poradniach medycyny estetycznej, zwłaszcza w dużych miastach. W Krakowie usługę tę oferuje między innymi J’adore Instytut, mieszczący się przy ulicy Karmelickiej 45. Na wizytę można umówić się telefonicznie lub online. Jeśli masz już dość dawnej pamiątki pokrywającej Twoją skórę, laserowe usuwanie tatuażu jest idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze