Tatuaże na przedramieniu hitem EURO 2012

UEFA EURO 2012 to turniej, który zdecyduje o tym, która z 16 najlepszych drużyn europejskich zostanie mistrzem Europy w piłce nożnej. To także turniej, na którym zobaczyliśmy sporą liczbę tatuaży piłkarzy. To właśnie one stały się sposobem na wyrażenie siebie przez każdego szanującego się piłkarza. Zauważyliście, że prawie co drugi zawodnik ma tatuaż? Specjalnie dla Was galeria piłkarskich tatuaży na przedramieniu.

Generalnie, piłkarze nie różnią się od innych członków społeczeństwa – z tym wyjątkiem oczywiście, że mają dużo więcej pieniędzy niż normalni ludzie. Z racji wykonywanego zawodu mają sporo wolnego czasu. Co robią po porannym treningu? Prawdopodobnie grają na PlayStation albo Xboxie, kupują nowe samochody, ubrania i zegarki, chodzą do solarium albo… no właśnie, to wiemy na pewno, odwiedzają studia tatuażu i sądząc po rozmiarach tatuowanych dzieł spędzają tam całe godziny.

Dla najlepszych piłkarzy na EURO 2012 liczy się nie tylko gra. Równie ważny jest ich wygląd – w tym to, co mają do przekazania swoimi dziarami. Tatuaż prawie zawsze ma jakieś znaczenie dla swojego „nosiciela”. Kolekcjonerowi tatuaży będzie przypominał miejsca, które odwiedził i chwile, które tam przeżył, bo przecież jedną dziarę zrobił sobie w Londynie, drugą w Madrycie, trzecią w Tokio. Ktoś inny jest bardziej wrażliwy i sentymentalny, dlatego tatuuje sobie zdjęcia dzieci, imię ukochanej osoby, datę ślubu, czy napis lub sentencję. Głęboko wierzący katolik natomiast, znakuje swoje ciało symbolami religijnymi albo wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Wreszcie, ktoś kto nie kieruje się żadną ideą, tatuaż robi sobie dlatego, że jest narcyzem i obsesyjnie dba o swoje ciało i wybiera popularny i modny wzór.
Jakie znaczenie mają tatuaże dla przedstawionych niżej piłkarzy tego się pewnie nie dowiemy, chyba, że z Faktu lub Super Expressu… ;-)

Wracając jednak do tematu EURO 2012. To właśnie dzięki EURO 2012 europejscy piłkarze i ich tatuaże będą oglądani i podziwiani na całym świecie – na ekranach telewizorów, na telebimach i ekranach projekcyjnych od 8 czerwca do 1 lipca 2012.

Oglądając pierwsze mecze zauważyłem, że wielu z nich ma wytatuowane przedramiona. Czy dzięki swoim tatuażom chcą wyróżnić się z tłumu? Według mnie jest odwrotnie – piłkarze dopasowują się i upodabniają do swoich boiskowych kumpli. To nie chęć wybicia się, ale bardziej pragnienie wtopienia się w piłkarski styl bycia i potrzeba poczucia przynależności. Zgodzicie się ze mną? Być może jest to trochę naciągana teoria, ale moim zdaniem bardzo prawdopodobna.

Jakiś czas temu (2010), przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA, stworzyłem małą mundialową listę tatuaży. Tym razem, przedstawiam – najciekawsze, najbardziej okazałe i robiące największe wrażenie piłkarskie tatuaże na przedramieniu.

Short info for foreign readers:
ENG: Euro 2012 stars and their tattoos
DE: Die Tattoos der Stars EM 2012
FR: Euro 2012 stars et leurs tatouages

Zacznijmy od naszej drużyny narodowej, czyli orłów Smudy.

Tatuaż Marcina Wasilewskiego
Marcin Wasilewski, obrońca, Polska, fot: sport.pl
Tatuaż Ludovica Obraniaka
Ludovic Obraniak, pomocnik, Polska
Tatuaż Eugena Polańskiego
Eugen Polański, pomocnik, Polska, fot: se.pl

OK, a teraz totalny miszmasz – kolejność może być przypadkowa ;-)

Tatuaż Andrija Voronina
Andrej Voronin, napastnik, Ukraina
Tatuaż Daniella de Rossi
Daniele de Rossi, pomocnik, Włochy, fot: zimbio.com
Tatuaż Daniela Aggera
Daniel Agger, obrońca, Dania
Tatuaż Simona Kjaera
Simon Kjaer, obrońca, Dania
Tatuaż Mathieu Debuchy
Mathieu Debuchy, obrońca, Francja
Tatuaż Mario Mandżukicia
Mario Mandżukić, napastnik, Chorwacja, fot: Yahoo Images
Tatuaż Romana Pawliuczenki
Roman Pawliuczenko, napastnik, Rosja
Tatuaż Raula Meirelesa
Raul Meireles, pomocnik, Portugalia
Tatuaż Sergio Ramosa
Sergio Ramos, obrońca, Hiszpania
Tatuaż Jerome Boateng
Jerome Boateng, obrońca, Niemcy
Tatuaż Glenna Whelana
Glenn Whelan, pomocnik, Irlandia

Na pewno kogoś przeoczyłem, więc proszę dopisujcie w komentarzach piłkarzy grających na EURO 2012, ale koniecznie z tatuażami na przedramieniu. Ewentualnie korzystajcie z adresu podanego na stronie Kontakt.

Swoją drogą, chyba najwięcej tatuaży na przedramionach mają zawodnicy grający w obronie. Też to zauważyliście?

Oceń: 5/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tom

No to ciekawa obserwacja. Podejrzewam, że wynika to z tego iż ta grupa zawodowa może sobie pozwolić na dużo więcej niż inni ludzie, którzy musza trzymać pozory.

Joker
Joker

De Rossi ma też ciekawy tatuaż na łydce, motyw raczej rzadko spotykany czyt.: znak drogowy ;D

ABC
ABC

Jest ktoś zdolny znalezienia mi wzoru (tatuażu podglądowego – na tym forum)
Chodzi mi o ten rękaw u góry strony.
Będę strasznie wdzięczny! Sam nie mogę sobie z tym poradzić. Pozdrawiam!