Styl modern w tatuażach – czy to dobry wybór?

Tatuaże są modne i przyciągają uwagę – to fakt niezaprzeczalny. Ale o tatuażach można powiedzieć zdecydowanie więcej, wszak poprzez nie można wyrazić siebie czy nawet pokazać swoją osobowość, choć rzecz jasna mogą mieć również wartość symboliczną. Tatuaże mogą być wykonane w wielu różnorodnych stylach. My dziś przyjrzymy się stylowi modern. Co warto wiedzieć na jego temat i czy taki tatuaż to dobry wybór.

Styl modern w pigułce – co warto wiedzieć?

Styl w tatuażach może być różnorodny. Jeżeli cenicie oryginalność i pewną formę oryginalności, to na pewno styl modern do Was przemówi. Ma w sobie ekspresję, ale i tajemniczość, a przy tym jest ciekawym sposobem wyrażenia siebie. Warto tutaj wiedzieć, że wzory inspirowane są nurtem artystycznym pochodzącym z początku XX wieku. Alternatywną nazwą dla stylu modern jest kubizm. Każdy, kto choć trochę interesuje się sztuką wie, że przedstawicielem kubizmu w malarstwie był nie kto inny jak Pablo Picasso. Zatem jeżeli skojarzycie jego dzieła, to już wiecie, że cechuje je niebanalność i często nader artystyczna forma ekspresji. Oczywiście podobnie jak w przypadku obrazów także w przypadku dziar w kubizmie rezygnuje się z tradycyjnych reguł dotyczących perspektywy, ale też wąsko pojmowanego geometryzmu. Tatuaże są więc specyficzne, ale mają w sobie także sporą dawkę innowacji i trzeba przyznać, że śmiało można określić je mianem sztuki. Trzeba też wiedzieć, że w przypadku tatuaży utrzymanych w tym stylu bardzo duże znaczenie ma nacisk na detale, ale też dziary tworzone są w odniesieniu do skali mikro czy też makro.

Czas na więcej konkretów

Już wiecie sporo o założeniach tego stylu, czas więc dowiedzieć się więcej na temat samych tematów takich tatuaży. I trzeba przyznać, że dziary w stylu modern mogą przestawiać osoby, symbole czy też naturę. Jednak sama ich forma jest niejednoznaczna i totalnie niepospolita. W żadnym przypadku nie ma minimalizmu. Otóż nawet mały tatuaż jest nieszablonowy czy wręcz nietypowy. Poprzez takie dziary można wyrazić każde uczucie, ale też wyrazić siebie i swoją naturę. Jeżeli uważacie się za osoby naprawdę kreatywne, to właśnie takie tatuaże do Was przemówią. Oczywiście dla niektórych mogą być niezrozumiałe, ale z drugiej strony czy ma to znaczenie? Przecież to Wam ma się taki tatuaż podobać i Wy macie rozumieć jego znaczenie. Warto jeszcze poznać cechy samego stylu tatuowania. W tym przypadku artysta będzie używał prostych i mocnych linii o różnej grubości. Także sama ich forma nie musi być klasyczna, bo można stosować linię, choćby przerywaną. Do tego cieniowanie, duży dobór kolorów, które jednak utrzymane są w ciemniejszych i surowych tonacjach, a także ekspresja w każdym szczególe – tak można określić takie dziary. W tym przypadku nie trzeba wybierać żadnych kompromisów i można nawet postawić na większa dozę finezji.

Czy takie dziary są dobre dla wszystkich?

Trzeba powiedzieć, że tatuaże w stylu modern cechuje duża dawka ekspresyjności. Stąd też nie do każdego przemawiają w taki sam sposób. Pewne jest to, że trudno obok nich przejść obojętnie, bo rzeczywiście przyciągają uwagę i sprawiają, że nie można nie mieć na ich temat swojego zdania. Do tego nie należy zapominać, że tatuaże w stylu modern wymagają dużych umiejętności tatuażysty. Musi mieć nie tylko pewną rękę, ale musicie potrafić odczytywać sztukę i mieć zmysł artystyczny. Trzeba zdawać sobie sprawę, że niewielu jest tatuażystów, którzy potrafią wykonać takie dzieła sztuki. Stąd też warto znaleźć dobre studio tatuażu Poznań, Katowice czy Warszawa – tak naprawdę niezależnie, w jakim mieście mieszkacie, pamiętajcie, żeby przed podjęciem decyzji sprawdzić opinie na temat poszczególnych salonów tatuaży.

Styl modern w tatuażach – czy to dobry wybór?

Cena – wysoka czy niska?

Warto wiedzieć, że dobry artysta ciągle się dokształca i polepsza swoje umiejętności. Do tego też znaczenie ma sprzęt, którym dysponuje oraz sam tusz. Stąd cena dziar nie jest niska. Ale z drugiej strony lepiej zapłacić więcej niż potem żałować, bo tatuaż nie będzie przypominał projektu i zamiast powodem do radości i dumy będzie synonimem wstydu. Lepiej więc odłożyć pieniądze i taki tatuaż wykonać w profesjonalnym i artystycznym studiu.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze