Kurs na tatuażystę: wszystko co warto wiedzieć o kursie tatuażu

Postrzeganie tatuaży zdecydowanie się zmieniło w ostatnich kilku dekadach, a osoby, które je wykonują, coraz częściej uznawane są za artystów. Czujesz, że jest to zawód dla Ciebie? Możesz się przygotować do jego wykonywania, realizując kurs na tatuażystę. Na czym polega kurs tatuażu i gdzie szukać takich zajęć? Dowiedz się więcej!

Kurs na tatuażystę – wykorzystaj popularność tatuaży

Statystyki wskazują, że już około jeden na dziesięciu Polaków ma przynajmniej jeden tatuaż. Dziś jest to już powszechnie akceptowana forma ozdabiania ciała. Cenieni artyści mogą się natomiast pochwalić długimi kolejkami chętnych do skorzystania z ich usług. Kurs tatuażu pomoże Ci dołączyć do tego grona. Jeśli tylko masz odpowiednie zdolności i predyspozycje, możesz się nauczyć wykonywania tatuażu na skórze, pracy z klientem oraz dotrzymywania odpowiednich standardów higieny, jak też zasad prowadzenia studio tatuażu.

Jak wygląda kurs tatuażu?

Kurs tatuażu zazwyczaj jest przeznaczony dla osób, które do tej pory nie miały nic wspólnego z tą sztuką. Składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych obejmujących takie zagadnienia jak:

  • przygotowanie wzoru,
  • praca ze sprzętem do tatuowania,
  • techniki tatuowania,
  • higiena i wymogi sanitarne,
  • praca z klientem,
  • wymogi formalno-prawne,
  • reklama i marketing studia tatuażu.

Sam kurs na tatuażystę z certyfikatem może stanowić wystarczające potwierdzenie kwalifikacji do podjęcia pracy w tym zawodzie lub też otwarcia własnego studia. Oczywiście sam kurs nie pozwala zdobyć wystarczającego doświadczenia niezbędnego do odniesienia prawdziwego sukcesu w tej branży, jednakże może stanowić doskonały start w kierunku samodzielnego tatuowania i znalezienia zatrudnienia w zawodzie tatuażysty.

Dla kogo jest kurs na tatuażystę?

Kurs na tatuażystę teoretycznie jest dla każdego. Każdy może się nauczyć obsługi sprzętu, anatomii czy pracy z klientem. Jest to jednak specyficzny zawód, który wymaga zdolności artystycznych, empatii, umiejętności pracy z klientem. Dlatego kurs tatuażu jest polecany szczególnie osobom, które lubią i potrafią rysować, a jednocześnie chciałyby przekuć swój talent w zawód. Nie można zapominać również o innych predyspozycjach. Zarówno sam kurs na tatuażystę, jak i wykonywanie tego zawodu wymagają mnóstwa cierpliwości i precyzji. Przyda się także umiejętność rozmawiania z ludźmi – to zdecydowanie ułatwi pracę z klientem.

Kurs tatuażu: czas trwania, cena

Wiele osób zainteresowanych pracą w charakterze tatuażysty ciekawi również ile trwa kurs tatuażu oraz jaka jest cena standardowego kursu tatuażu? Kurs tatuażu zwykle trwa kilka dni i obejmuje intensywny program składający się zarówno z zajęć teoretycznych, jak i zajęć praktycznych, w tym z modelami. Jak się zapisać na kurs tatuowania? Warto rozpocząć od znalezienia dobrego kursu tatuażu, np. w bazie kursów online. Kursy tatuowania dostępne są na podstronie https://eventis.pl/kursy/tatuazu, która zawiera kursy tatuowania wraz z terminami ich realizacji, miejscem realizacji, dokładnie opisanym programem kursów oraz co ważne cenami kursów tatuowania. A ile kosztuje kurs tatuowania? Co ciekawe, kurs tatuowania może być nawet bezpłatny dzięki dofinansowaniu z Urzędu Pracy. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, gdyż standardowy, komercyjny kurs tatuowania kosztuje od 3 tysięcy złotych w górę. Cena kursu tatuażu uzależniona jest od czasu trwania, programu, technik tatuowania omawianych w trakcie kursu, a także od miejsca realizacji.

Oceń: 4.5/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze