Tatuaże jako sposób ukazania siebie

Dekady temu tatuaże uchodziły za ekstrawagancję i wzbudzały sporo emocji, również tych skrajnych. Pewien czas temu jednak sytuacja zmieniła się nie do poznania. W XXI wieku mamy istny boom na tatuaże – dla niektórych osób to tylko ozdoba, stylowy dodatek do swojego ciała, ale dla zdecydowanej większości, tatuaż niesie za sobą pewien przekaz, jest sposobem na ukazanie siebie i pewnych swoich cech, uwydatnienie osobowości, charakteru czy stylu życia.

Jakie lubimy tatuaże?

Tatuaż przede wszystkim musi odzwierciedlać nas, być dodatkiem do naszej osobowości czy też charakteru. Często tatuowane są motywy związane z naszymi indywidualnymi przekonaniami moralnymi, religijnymi czy też innymi wartościami jakimi w życiu się kierujemy. Taki tatuaż jest swego rodzaju przestrogą dla nas oraz rodzajem drogowskazu. Pewne motywy takie jak litery, cyfry, które dla nas coś znaczą praktycznie od początku istnienia tatuaży są powtarzalne i również dziś chętnie wykorzystywane. Spora grupa zainteresowanych tatuażami osób to również osoby, które stawiają przede wszystkim na ozdobienie ciała. Z jednej strony tatuażem możemy zakryć pewne nasze niedoskonałości, a z drugiej po prostu podkreślić jeszcze bardziej pewne cechy naszego ciała i sprawić, by były one jeszcze bardziej zauważalne dla otoczenia. W takim wypadku raczej stawiamy na estetykę wykonania pracy, a nie na przekaz jaki tatuaż ma za sobą nieść. Zwykle jednak decyzja o tatuażu jest decyzją głęboko przemyślaną, a sam tatuaż jako forma artystyczna pozwala nam na wyrażenie siebie i swojego wnętrza.

Nie zapomnij o podstawowych zasadach!

Niezależnie od tego jaki cel przyświecał nam przy wykonywaniu tatuażu warto pamiętać o tym, by zachować pewne zasady estetyki i bezpieczeństwa wykonywania tatuaży. Jego usunięcie dziś jest możliwe, ale po pierwsze technika usuwania często jest niedoskonała, a po drugie zabieg ten często jest droższy niż samo wykonanie tatuażu. Warto więc kilka razy zastanowić się nim podejmiemy decyzję o przelaniu na swoje ciało, myśli. Kiedy już się zdecydujmy nie oszczędzajmy. Wybierzmy renomowany gabinet z profesjonalnym sprzętem, dobrze oceńmy portfolio tatuatora, który finalnie będzie dla nas taki malunek wykonywał. Warto, by nasz tatuaż został zaprojektowany indywidualnie specjalnie dla nas. W ten sposób zyskamy jeszcze więcej unikatowości.

Autor: lastdrakkar.com

Oceń: 4/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Agnieszka

No właśnie mój odwieczny dylemat, zrobić czy też nie?? Mam nadzieję ze przyjdzie jeszcze taki dzień że jednak podejmę tę właściwą decyzję.