Mistrz sztuki Beksiński

Tatuaże to sztuka, dosłownie i w przenośni. Wierzcie lub nie, ale tatuażyści nie raz tworzą swoje projekty w oparciu o pracę artystów tworzących „rzemiosło tradycyjne”. Jednym z twórców sztuki, którego prace niejednokrotnie znajdują swoje miejsce na ludzkich ciałach jest Zdzisław Beksiński. Zyskał on sławę swoim fantastycznym i wizjonerskim malarstwem, które idealnie nadaje się na motyw na tatuaż. Oto kilka prac, które udało nam się znaleźć.

Pisaliśmy już o Yann Black – Picasso sztuki tatuażu, który wykracza poza granice konwencjonalnego tatuażu i tworzy naprawdę niepowtarzalne projekty. Teraz przyszła pora na kogoś z polskiej sceny. Zdzisław Beksiński był jednym z najbardziej znanych polskich artystów. Jego twórczość przeszła kilka metamorfoz – jednak zawsze miała pewien wspólny element: niepokój i lęk. Na początku zajmował się fotografią, dzięki której wygrał kilka międzynarodowych konkursów i która już wtedy dała mu sławę. Jego fotografie przedstawiały ludzkie postaci, często w niecodziennych pozach, skulone, jakby zalęknione. Ciała tych postaci były zdeformowane lub tak skadrowane, że było widać tylko ich fragmenty.

Zdzisław Beksiński: chłopiec

Potem była rzeźba – czysto abstrakcyjna, wykonywana głównie z metalu, drutu i blachy. Również chłodna i wizjonerska. Jednak formą, z którą Beksiński jest najbardziej kojarzony jest malarstwo. Artysta korzystał z farb olejnych i malował na płycie pilśniowej. Nigdy nie dawał swoim obrazom tytułów, uznając, że każdy widz może je interpretować w dowolny sposób. Styl, który sam Beksiński określał jako „barokowy” to często pełne symboli obrazy utrzymane w atmosferze grozy. Katastroficzne, tajemnicze i fantastyczne wizje działające na wyobraźnię i zostawiające w odbiorcy pewien niepokój. I to właśnie ten styl znajduje swoje odwzorowanie na ciałach fanów tatuażu.

Pod koniec życia Zdzisław Beksiński zajął się komputerowymi fotomontażami oraz kompozycjami łączącymi klasyczny rysunek z obróbką komputerową. Ceniony twórca został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w roku 2005. Cały dorobek artystyczny Beksiński zapisał w testamencie sanockiemu Muzeum Historycznemu, któremu już za życia przekazał ok. 300 swoich najlepszych prac.

Oto kilka prac Zdzisława Beksińskiego, które zostały „przerobione” na tatuaże:

Zdzisław Beksiński: plecy

Zdzisław Beksiński: przedramię

Zdzisław Beksiński: przedramię 2

Zdzisław Beksiński: ramię

Zdzisław Beksiński: ramię

autor: Tomasz Adamek, studio Stigmatum, Nowy Sącz

Zdzisław Beksiński: tatuaż nr 7

Jeśli znajdziecie więcej wytatuowanych prac tego artysty, prześlijcie nam zdjęcie, a my na pewno je opublikujemy.

Oceń: 4.6/5 z 5 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
cuckoo
cuckoo

dobry pomysł i wykonanie całkiem niezłe

manchester
manchester

Mistrzostwo Beksińskiego jest niewatpliwe, lecz wydaje mi się, że trzeba mieć nie lada odwagę, by umieścić sobie na ciele tatuaż z jego obrazem.
Przedostatni tatuaż-genialnie wykonany.
Podziwiam!

weta
weta

EVILTATTOO widzialam jak na konwencie tatuował motyw beksinskiego na ich stronce sa chyba trzy motywy beksinskiego ,pozdrawiam i polecam

nikt

manchester cieszę się że Ci się podoba mój tatuaż. Wykonał go Tomek Adamek ze studia Stigmatum w Nowym Sączu.

Zastanawia dlaczego admin tej strony umieścił zdjęcie które do niego nie należy, bez moje i Tomka wiedzy, a w dodatku opatrzył je własnym watermarkiem…

nikt

Podziękowania dla admina za dodanie opisu pod zdjęciem tatuażu