Znaczenie 7 najpopularniejszych tatuaży – Poznaj ich symbolikę

Jeszcze nie tak dawno tatuaże kojarzone były przede wszystkim ze środowiskiem więziennym. Każdy, kto miał tatuaż w widocznym miejscu, postrzegany był jako osoba mająca za sobą karę pozbawienia wolności. Dzisiaj podejście do tatuaży znacznie się zmieniło. Stały się one prawdziwą sztuką, a także sposobem wyrażania siebie. Decydując się na tatuaż, należy jednak pamiętać, że symbole tatuaży są bardzo różne. Zanim więc oddamy się w ręce tatuażysty warto upewnić się, jakie znaczenie niesie ze sobą wybrany przez nas motyw.

1. Znaczenie tatuaży: jaskółka

Ptak jako często wybierany wzór tatuażu


Jaskółka to jeden z chętniej wybieranych motywów. Głównie decydują się na niego kobiety, ale nie brakuje również mężczyzn, którzy wybierają tatuaż przedstawiający właśnie jaskółkę. Ptak ten w okresie starożytności postrzegany był jako ten, który na swoich skrzydłach przenosiły dusze zmarłych. To również jaskółka miała zapewniać spokój wewnętrzny tym kobietom, które na skutek różnych okoliczności utraciły swoje dziecko. W starożytnym Egipcie jaskółka zwiastowała nową miłość. Była również symbolem wierności, lojalności. Obecnie symbolizuje wolność, ale również szczęście, wierność, lojalność, a także przemianę.

2. Znaczenie tatuaży: ważka

To kolejny bardzo popularny tatuaż, na który głównie decydują się panie. W czasach starożytnych ważka postrzegana była jako symbol diabła. Uważano, że namawia do grzechu, zwodząc niewinne dusze. Dla Chińczyków ważka symbolizowała delikatność i ulotność. Obecnie jest to jeden z tych tatuaży, którego znaczenie jest bardzo wyraźne. Ważka symbolizuje nieśmiertelność, ale wskazuje również na odnowę i przemianę, którą przeszliśmy. Mówi o nowym życiu. Więcej informacji o tym symbolu tatuażu znajdziesz na https://www.wyobraznia.eu/znaczenie-i-symbolika-tatuazy-10-najpopularniejszych-wzorow/.

3. Znaczenie tatuaży: znak nieskończoności

Popularny tatuaż - znak nieskończoności


Symbol przewróconej ósemki znany jest doskonale wszystkim z nas. Większości kojarzy się z matematyką, ale okazuje się, że znalazł także powszechne zastosowanie w ezoteryce. Pokochali go również tatuażyści. Osób chętnych na zrobienie sobie właśnie takiego tatuażu nie brakuje. To motyw chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Symbol nieskończoności wiąże się zarówno z brakiem początku, jak i brakiem końca. Oznacza stabilność, brak jakichkolwiek ograniczeń i niekończących się możliwości, ale również wieczność. Wskazuje na nieprzemijające uczucie, stąd też może symbolizować miłość. Znak nieskończoności to także symbol odrodzenia i odnowy.

4. Znaczenie tatuaży: zegar

Jeśli chodzi o symbole tatuaży, to zegar jest jednym z bardziej popularnych. Okazuje się jednak, że – w odróżnieniu od wielu innych motywów – nie ma bogatej historii. Znaczenie, które mu się przypisuje jest natomiast mocno rozbudowane. Zegar jest symbolem przemijania i ulotności życia. Wskazuje na nieuchronność śmierci. Ci, którzy wybierają taki tatuaż na ogół pokazują swój szacunek do wspomnieć i swoich przodków. Zdarza się, że zegar tatuowany jest w celu upamiętnienia konkretnej osoby bądź jakiegoś wydarzenia.

5. Znaczenie tatuaży: pióro

To kolejny popularny i doskonale znany motyw. Pióro jest symbolem przemijania. W związku z tym na taki tatuaż decydują się najczęściej osoby melancholijne. Może ono symbolizować również przywiązanie do tradycji. Pióra pojawiają się w tatuażach przedstawiających łapacze snów. Wówczas – razem z łapaczem – pełnią rolę amuletu chroniącego przed koszmarami i złymi mocami.

6. Znaczenie tatuaży: róża

Wytatuowana róża na ramieniu kobiety


Jeśli chodzi o motywy roślinne, to właśnie róża wiedzę prym wśród tatuaży. Zgodnie ze starożytnymi wierzeniami róża powstała z krwi Adonisa. Jest symbolem miłości, ale również czystości. W zależności od koloru, tatuaż przedstawiający różę może symbolizować miłość namiętną (róża czerwona), przysięgę miłosną (róża różowa) oraz miłość błagalną (róża biała). Mówi również o wyjątkowej duchowości. Więcej informacji o znaczeniu i symbolice tego tatuażu znajdziesz tu: https://www.odzyskaj.eu/znaczenie-i-symbolika-tatuazy-ktore-musisz-poznac-przed-podjeciem-decyzji/.

7. Znaczenie tatuaży: anioł

To popularny motyw, który najczęściej wybierany jest przez osoby chcące podkreślić swoją relację z Bogiem.Anioły oznaczają determinację w dążeniu do celu i siłę w pokonywaniu przeciwności losu. Tatuaż ten symbolizuje także siłę, zwycięstwo i męstwo.

Tatuaże są obecnie bardzo popularne. Wiele osób, które zdecydowały się na jeden tatuaż wcale na nim nie poprzestają. Wśród motywów każdy znajdzie ten idealnie oddający swoją wewnętrzną naturę. Nie oznacza to jednak, że tatuaż zawsze niesie ze sobą jakieś znaczenie. Mnóstwo osób stawia na konkretny tatuaż wyłącznie z powodów estetycznych, a symbole tatuaży nie mają dla nich żadnego znaczenia.

Jeśli pragniesz poznać inne wzory tatuaży wraz z ich znaczeniem, koniecznie przeczytaj artykuł „Znaczenie tatuaży – 72 najciekawsze wzory„.

Artykuł napisał:
Mieszko – doświadczony tatuażysta, miłośnik tatuażu

Źródło:

  • Mariusz Snopek, Tatuaż Element współczesnej kultury, 2009.
Oceń: 4.5/5 z 4 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze