Yakuza

Słowo Yakuza, jest bez wątpienia znane każdemu miłośnikowi tatuaży. Niekazdy jednak wie, że nazwa Yakuza wzięła się od gry karcianej w trzy karty 8–ya, 9-ku, 3-za. Członkowie Yakuzy uważają się za spadkobierców samurajów i działają według ściśle określonego kodeksu honorowego. Cechą, która również ich wyróżnia jest body suit, czyli rozległy tatuaż pokrywający prawie całe ciało.

Krótko o grze

Gra hanafuda polega na wyciągnięciu trzech kart przez trzech graczy. Zwycięzcą rozgrywki jest gracz, który kończy grę z kartami w ręku, których ostatnia cyfra sumy była największa. Układ kart ya-ku-za 8-9-3 lub ich suma większa niż 19 oznacza przegraną.

Trochę o organizacji

Początkowo tatuaże tego typu wykonywane były jako kara za niesubordynację. Niektórzy „ukarani” zaczęli pokrywać wstydliwe znaki elementami dekoracyjnymi. Z czasem to właśnie te „covery” stały się elementem wyróżniającym i pozwalającym piąć się wyżej w przestępczej hierarchii. Aż siedemdziesiąt trzy procent gangsterów było wytatuowanych od stóp do szyi. Wszystkie tatuaże na ciałach członków są robione przez ludzi specjalnie do tego wybranych, posiadających dużą wiedzę i umiejętności, którzy nie tatuują nikogo innego. Co ważne Yakuza zawsze tatuowani są historyczną techniką igły i młoteczka, która sprawia niemiłosierny ból. Zrobienie tzw. body suit zajmuje ponad 100 godzin i wymaga szczególnej cierpliwości. Zarówno od tatuatora, jak i od tatuowanego.

A teraz o stylu

Sam styl i rodzaj tatuażu jest niewątpliwie piękny stylistycznie i kompozycyjnie. Istotny jest rozmiar, gdyż zazwyczaj w metodach nie wykonuje się małych tatuaży. Nieodłącznym elementem dekoracyjnym i najczęstszym tłem dla tatuażu są żywioły: woda, wiatr, ogień. Na pierwszym planie elementy zwierzęce (żurawie, ryby, gęsi, tygrysy, ptaki rajskie) oraz elementy roślinne (kwiaty lotosu, piwonie, irysy, wiśnie), także elementy krajobrazu (pagody, posągi i drzewa). Oczywiście najważniejszą rzeczą w tatuażu tradycyjnym jest harmonia. Wszystko ma swoje miejsce i tworzy spójną całość.

Yakuza body suit nr 2

Yakuza body suit nr 1

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze