Tatuaże we włosach

Golenie lub „rzeźbienie” we włosach to najnowsze trendy w strzyżeniu męskim. Wzory wycinane w krótkich włosach to najnowsze szaleństwo w wyrażaniu stylu. Tatuaże nie są już wykonywane na skórze za pomocą igieł i tuszu. Projektanci fryzur przedstawiają sztukę tatuażu w innym świetle – poprzez golenie wzorów na krótkich męskich fryzurach.


Styl „old-school” („I dare ya” – „Rzucam wyzwanie”) odzwierciedla erę golenia włosów z logo drużyny podczas dogrywek. Obecnie, golenie i wycinanie motywów awansowało do miana zupełnie nowej sztuki oraz środka własnej ekspresji.

Kto nosi tatuaże we włosach?
Generalnie, jest to styl tzw. hipsters. Subkultura ta wyrosła z subkultury hippisowskiej lat 60-tych, punków lat 70-tych i post punków lat 80-tych, mimo ze hipsters nie utożsamia się z żadnymi z nich; to ktoś w wieku do 30-tki, słuchający specyficznej muzyki, szczególnie niezależnej muzyki rokowej tzw. Indie rock i jazz, w przeciwieństwie do ogólnodostępnej muzyki], ale zdarza się, iż dzieci w wieku 10 lat również odnajdują się w tym stylu. Ten modny i niekonwencjonalny wygląd przyciąga uwagę sportowców, skate’ów, artystów oraz fanów. Zwykle stylu tego nie można dostrzec na Wall Street.
Klienci salonów fryzjerskich często przynoszą zdjęcia fryzur aby wyjaśnić, czego oczekują. Młodzi mężczyźni przynoszą własnoręcznie narysowane szkice, komiksy, a nawet książki architektoniczne, na których widoczne są wzory, które chcieliby mieć we włosach. Z tego punktu widzenia, tatuaż we włosach stał się oficjalną formą sztuki.

Tatuaże na włosach

Jak się to robi?
Tatuowanie lub „wycinanie” – to wyraźny styl, który wymaga szczególnych umiejętności stylisty. Klienci nie poszukują tylko utalentowanego stylisty – co, owszem, jest niesłychanie istotne – ale również stylisty, który ‘wie, o co chodzi’. Z tym stylem fryzjerskim związany jest także styl życia oraz odpowiedni wygląd, który temu towarzyszy.
Styliści, którzy kreują tatuaże uwielbiają to wezwanie, które wymusza na nich stworzenie dzieła sztuki. Jest to najlepszy przykład, aby wyjaśnić, dlaczego zostali właśnie stylistami: oni pragną piękna i przeobrażenia. Ich ego pragnie geniuszu a owe kreatywne ujście umacnia ich status artysty.

Wzory wirujące i rozwijające się, przypominające winorośl, charakterystyczne dla plemion czy też bardzo zawiłe, pogmatwane – to są znaki handlowe tatuażu. Są to zazwyczaj wzory asymetryczne, ogolone w dolej partii głowy, po bokach irokeza/lub zbliżone do irokeza, lub też całkowicie pokrywające bardzo krótko przystrzyżoną głowę.
Styliści muszą mieć pewną rękę i odpowiednie narzędzia, jak maszynkę do strzyżenia włosów na długość ¼ cala [=0.6 cm]. Ostrza do wycinania oraz trymery stosuje się do cienkich, płynnych linii oraz złożonych szczegółów tatuażu.
W przeciwieństwie do prymitywnych logo sportowych za dawnych czasów, tatuowanie włosów ma się całkiem dobrze, bez nakładania koloru.

Jak długo przetrwa taki tatuaż?
Tatuaże we włosach przetrwają tylko kilka tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosów. Aby tatuaż wyglądał świeżo, należy często go przycinać. Koszt zależy od tego, czy tatuaż jest skomplikowany oraz od kwalifikacji stylisty.
Jesteś niezadowolony z tatuażu? Ostrzyżenie skóry głowy do minimum usunie wzory, a zapuszczenie włosów do długości ¼ cala oraz ich ścięcie wyeliminuje jakiekolwiek ślady niepożądanego wyglądu.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Evilgrin
Evilgrin

fajna stronka :0 nie powiem :) ale nie ma tu szkiców, tzw gotowców. Są mi potrzebne, bo sama nie umiem rysować:(

x5x2x
x5x2x

dobry artykuł ;) macie może linki do stron z galerią takich fryzur albo zdjęcia gotowych wzorów na głowe?

artur24297
artur24297

super tatułaż ciekawe kto go robi