Styl inspirowany malarstwem, czyli tatuaż jako dzieło sztuki

Tatuaże są modne i trudno temu zaprzeczyć. Pomyślcie tylko, jeszcze w latach 90-tych uznawane były za niemałą ekstrawagancję, a teraz są absolutnym must have. Oczywiście decyzji o nich lepiej nie podejmować pod wpływem impulsu, lecz warto się zastanowić dwa razy, bo jakby nie patrzeć, dziary to ozdoby na całe życie. Tak, można je usunąć, ale to drogie i często bolesne. Cóż, musimy też stwierdzić, że wybór wzoru ma duże znaczenie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam styl inspirowany malarstwem, czyli tatuaż jako dzieło sztuki. Warto przyjrzeć się bliżej tej estetyce.

Tatuaż jako dzieło sztuki  

Trzeba jasno stwierdzić, że ciekawy wzór i dobre wykonanie sprawia, że tatuaże są nie tylko fajnymi dekoracjami na ciele, ale i dziełami sztuki i to sztuki przez duże „SZ”. Co oczywiście nie oznacza, że każdy tatuaż świetnie się prezentuje, zatem nim przejdziemy do przedstawienia Wam tej estetyki, musimy poruszyć tematykę jakości, co oznacza, że na tatuażach nie można oszczędzać, bo w przeciwnym razie Wasza dziara nie będzie dziełem sztuki, lecz raczej karykaturą i powodem do wstydu. Nie należy więc oddawać się w ręce niedoświadczonych tatuatorzystów amatorów, lecz koniecznie należy wybrać się do profesjonalnego studio tatuażu. Poznań jest miastem, gdzie swoją siedzibę ma SKY Tattoo i właśnie to studio Wam polecamy, jeżeli zależy Wam na jakości wykonania i świetnej prezentacji. Skoro to już wiecie, to powinniście też wiedzieć, że styl inspirowany malarstwem ściśle odnosi się do techniki malarskiej „akwarela”. Zatem już sama stylistyka jest klasyczna, ale ma też eteryczność i świetlistość. Dominuje w niej nuta romantyzmu połączonego z artystyczną dokładnością, ale i precyzją, a przy tym jest totalnym zaprzeczeniem geometryzmu.

Piękno w czystej postaci

O stylu inspirowanym malarstwem można sporo powiedzieć, wszak rzeczywiście jest niezwykle piękny. Warto tutaj zwrócić uwagę na samą tematykę, gdyż, podobnie jak w malarstwie, dominują pejzaże oraz martwa natura. Także nasycenie kolorów jest zmienne i właśnie poprzez kolorystykę i cieniowanie można podkreślić dany efekt i uwydatnić go jeszcze bardziej. Takie tatuaże najlepiej się prezentują, gdy utrzymane są w różnorodnej kolorystyce, ale nadal subtelnych odcieniach, bez intensywnych dodatków, chyba że mają one wartość symboliczną. Na pewno takie dziary przyciągają uwagę, ale niestety jest też jedno „ale”, a jest nim…

Tatuaż jako dzieło sztuki

Trudna technika i jeszcze większa precyzja

Tatuaże niczym dzieła sztuki utrzymane w technice akwarelowej są stylowe i przy tym ponadczasowe. Rzeczywiście trudno przejść obok nich obojętnie, bo prezentują się wspaniale. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że taka technika jest bardzo trudna i nie każdy tatuażysta z nią sobie poradzi. Tym bardziej, że liczy się niezwykła precyzja i pewność siebie, bo żadne błędy nie są możliwe do poprawienia. Jeżeli jedna kropka tuszu nie zostanie wprowadzona pod skórę odpowiednio, to może się okazać, że błąd jest już bardzo widoczny i psuje cały efekt. Musicie liczyć się też z tym, że takie tatuaże nie są tanie, bo jednak wymagają dużego nakładu pracy oraz większego doświadczenia i największych umiejętności. Ale efekt wart jest ceny.

Szukajcie dobrego studia tatuażu

Jeżeli zależy Wam na efekcie, to koniecznie musicie wybrać się do dobrego studia tatuażu, bo tylko wtedy możecie liczyć na dobry efekt. Jeżeli ktoś zaproponuje Wam wykonanie dziary w tym stylu w niskiej cenie, to powinniście zdawać sobie sprawę, że popełnicie duży błąd, jeżeli się na nią zdecydujecie, bo Wasz tatuaż nie będzie synonimem stylu i piękna, lecz wstydu i tandety. Tak jak technika akwareli w malarstwie ma słynnych przedstawicieli choćby Przybyszewską czy Fałata, tak nie każdy tatuażysta poradzi sobie z wykonaniem takiego tatuażu, gdzie rozlanie kolorów, subtelne natężenie barw, ale i maksymalna precyzja, a do tego utrzymanie eteryczności jest niezbędne.

Tatuaż w technice akwareli inspirowany malarstwem jest świetnym wyborem, bo poza walorami estetycznymi może mieć też wartość sentymentalną, a przy tym jest klasyczny, zatem nie trzeba obawiać się, że wyjdzie z mody. Jeżeli macie w sobie duszę romantyka i lubicie piękno, to będzie dla Was wprost idealny.

Oceń: 3/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze