Czy warto zrobić tatuaż?

Tatuowanie jest od wielu lat bardzo modnym sposobem na ozdabianie ciała. Popularność tatuażu sprawiła, że nie jest on już niczym szokującym. Tatuują się osoby na różnych stanowiskach – lekarze, nauczyciele, prawnicy i dyrektorzy banku. Czy warto zrobić tatuaż? To kwestia bardzo indywidualna, ale podpowiemy, na co zwrócić uwagę, zanim się na niego zdecydujemy.

Tatuowanie
Korzenie tego zabiegu należy szukać w obrzędach rytualnych – plemienni wojownicy tatuowali swoje ciała po wygranej walce. Dzisiaj tatuaż nie posiada już rytualnego podłoża, pełni raczej funkcje estetyczną lub ma znaczenie sentymentalne. Jeśli chcemy zrobić tatuaż, przede wszystkim pamiętajmy, żeby nie robić tego domowymi sposobami. Powinniśmy wykonać go w profesjonalnym salonie tatuażu, który zostanie zrobiony w sterylnych warunkach przy użyciu jednorazowym narzędzi. Samo tatuowanie polega na wprowadzenie tuszu do skóry właściwej. Robi się to za pomocą specjalnej maszynki z igłą, która wprowadza pigment pod skórę. Nie jest to jednak zabieg wieczny – tatuaż z biegiem czasu blaknie.

Zmienne gusta
To, co podoba nam się dzisiaj, nie musi odpowiadać nam za 10 lat. Gusta się zmieniają, dlatego musimy o tym pamiętać, zanim podejmiemy decyzję o tatuażu. Popularne dzisiaj indiańskie łapacze snów, fruwające ptaszki czy znak nieskończoności w przyszłości może przestać być czymś modnym, dlatego warto mieć to na uwadze wybierając wzór.

Kolorowy czy czarny?
Wybierając wzór powinniśmy również zastanowić się, czy chcemy tatuaż w czarnym kolorze czy w wielu różnych barwach. Bez wątpienia będzie to miało wpływ na cenę – kolorowe tatuaże są droższe. Wybór zależy przede wszystkim od naszych preferencji i tego, co nam się podoba. Czasami wzór lepiej będzie wyglądał w kolorze, ale czasami czarny kolor będzie lepszy. Musimy jednak mieć świadomość, że kolorowe tatuaże szybciej blakną. Barwnik jest mniej intensywny i szybciej zanika, dlatego jeśli chcemy, by wzór prezentował się nienagannie, prawdopodobnie będziemy musieli do po jakimś czasie odświeżyć.

Komplikacje
Wykonanie tatuażu może się wiązać z komplikacjami. Najpopularniejszą jest reakcja uczuleniowa na tusz. Może także dojść do zakażenia bakteryjnego, w efekcie którego powstają nieestetyczne rany i blizny. Wykonanie zabiegu przez brudne narzędzia może doprowadzić do zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C i B. Dlatego tak ważne jest, żeby tatuaż był zrobiony przez profesjonalistę w salonie, a nie przez amatora w domowych warunkach.

Usuwanie
Tatuaż można usunąć. W tym celu warto udać się do salonu medycyny estetycznej, w którym specjaliści podpowiedzą nam, który sposób w naszym przypadku będzie najlepszy. Niezależnie od wybranej metody, musimy być przygotowani na spory wydatek, który może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli nie mamy wystarczających oszczędności, pomocne mogą się okazać pożyczki przez Internet, dzięki którym w dość szybki sposób możemy zdobyć dodatkowe środki finansowe. Pożyczki przez Internet nie wymagając od nas dużej ilości formalności, co jest bardzo ważne, gdy zależy nam na czasie, więcej na blogu Profi Credit. Pamiętajmy jednak, żeby przeanalizować sytuację finansową i upewnić się, że nie będziemy mieli problemu z terminową spłatą pożyczki przez Internet.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kamil
Kamil

Zdecydowanie warto! Ja swój pierwszy tatuaż zrobiłem kilka lat temu w Dirty Lust Tattoo – https://dirtylust.pl/ i po dzień dzisiejszy jestem nim zachwycony!