3 powody, dla których warto wykonać tatuaż

Rozważasz wykonanie tatuażu ale wciąż nie jesteś do końca pewny czy to dobry pomysł? Poznaj 3 powody, dla których warto zdecydować się na tą niezwykłą ozdobę ciała.

1. Tatuaż to jeden z najstarszych sposobów zdobienia ciała

Pochodzące z języka polinezyjskiego słowo „tatuaż” tłumaczone jest jako „malowidło” bądź też „znak”. Tradycja zdobienia ciała za pomocą różnego rodzaju wzorów sięga czasów starożytnych. Co ciekawe – w zależności od okresu – tatuaże uznawane były za powód do dumy, piękną ozdobę bądź też… znak hańby. Egipcjanie tatuowali z reguły imiona lub symbole bóstw, natomiast w Grecji były one po prostu estetycznym wzorem, który niekiedy informował o szlacheckim pochodzeniu. Zupełnie inne podejście do omawianego tematu mieli Hellenowie. Uważali oni bowiem, że tatuaż umniejsza godność człowieka. Z tego też względu tatuowali jedynie niewolników. A obecnie? Aktualnie tatuaże cieszą się ogromną popularnością i przez większość osób uznawane są wręcz za formę sztuki.

2. Wykonanie tatuażu jest bezpieczne

Obecnie wykonanie tatuażu jest w pełni bezpieczne; oczywiście pod warunkiem, że nasz wybór padnie na w pełni profesjonalne studio tatuażu. Kraków jest miastem, w którym znajduje się pracownia Retro Ink. Jest ona prowadzona przez Radka Kubalika, tatuatora posiadającego wieloletnie doświadczenie. To jedno z miejsc, które z powodzeniem można uznać za w pełni bezpieczne. Tatuowanie odbywa się w sterylnych warunkach, a sam proces przebiega z wykorzystaniem jednorazowych narzędzi. Pracujący tu artyści używają wyłącznie materiałów sprawdzonych producentów, które gwarantują nie tylko trwałość, ale również atrakcyjny wygląd tatuażu.

Tatuowanie nie boli

3. Tatuowanie nie boli

Tym, czego obawia się spora ilość osób rozważających wykonanie tatuażu, jest ból. Czy jest się czego bać? Zdecydowanie nie. W praktyce uczucie tatuowania przypomina nieco usuwanie włosków za pomocą elektrycznego depilatora. Może być ono nieco nieprzyjemne, ale ciężko nazwać je bolesnym. Warto dodać, iż poziom odczuwanego dyskomfortu zależny jest od miejsca, w którym wykonywany będzie tatuaż.

Jak widać na powyższych przykładach, tatuowanie jest w pełni bezpieczne i wiąże się ono jedynie z uczuciem lekkiego dyskomfortu. Jeśli więc marzysz o posiadaniu na skórze pięknej ozdoby, której historia będzie sięgać czasów starożytnych, to nic nie stoi na przeszkodzie do jej wykonania.

Oceń: 3.7/5 z 4 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze