Picasso sztuki tatuażu – Yann Black

Sztuka tatuażu może zawierać w sobie prawie każdy styl i rodzaj sztuki. Przez lata każdy z nas widział wiele – od nowoczesnego tatuażu poprzez korzenie „starej szkoły”, realistyczne portrety, art deco, tatuaże plemienne itd. Przykładem tego, że skóra przyjmie więcej niż można sobie wyobrazić są prace Yann Black. Artysta ten jest autorem słynnego powiedzenia: „Your meat is mine”. Poznaj Yanna – Picasso sztuki tatuażu.

Yann jest niewątpliwie fanem sztuki nowoczesnej. Jego popularność rośnie. Co więcej, rośnie również popyt wśród „kolekcjonerów”, których ciągnie do tatuaży, które nie każdy może mieć – tatuaży wyjątkowych, ale i odważnych zarazem. Chyba nikt z nas nie oprze się stwierdzeniu, że patrząc na dzieła Yanna przywodzącą one na myśl działa Pabla Picassa. Yann twierdzi, że tworząc każdy kolejny tatuaż czuje się podobnie jak sam mistrz sztuki współczesnej. Tak Yann wypowiada się o swoich początkach:

Yann Black Tattoo 2

„Zacząłem sam, po kilku latach w szkole artystycznej. Kupiłem maszynkę do tatuażu dla siebie, ponieważ wykonanie tatuażu przez kogoś innego było dla mnie zbyt drogie, a ponadto żaden z tatuażystów nie potrafił zrozumieć i wyobrazić sobie, co chciałbym mieć na skórze. Po wykonaniu pierwszego tatuażu, znajomi zaczęli mnie pytać, kto zrobił mi coś takiego. Potem zaczęli mnie prosić, aby wytatuować również ich. I stało się – jestem tatuażystą.”

Yann Black Tattoo 3

To było szesnaście lat temu i od czasu swoich pierwszych tatuaży Yann przeszedł długą drogę. Od 16 toku życia Yann uczył się sztuki tatuażu, wykonywania grafik na zamówienie. W wieku 20 lat zrobił pierwszy tatuaż. Twierdzi, że największy wpływ na jego twórczość miał styl „art brut”, czyli sztuka marginesu, co tłumaczone jest na język polski jako surowa, niefałszowana sztuka w ogóle. Yann inspirował się również pracami niemieckiego ruchu ekspresjonizmu.

Jego unikalne dzieła prezentowane były w takich znanych magazynach jak Tatouage magazine, Tattoo Arte, Tattowier magazine, International Tattoo Art, Tattoo Burst, czy Cover Magazine. Nad jego pracami rozpisywano się także w książce „Modern Expressions of Tribal Tattoo Art” Marisa Kakoulasa.

Yann Black Tattoo 4

Yann Black Tattoo wykracza poza granice konwencjonalnego tatuażu i tworzy naprawdę niepowtarzalne projekty. Jeśli szukacie nowych wrażeń i chcecie mieć jedyny w swoim rodzaju tatuaż – możecie odezwać się do Yanna. Jak do niego dojechać dowiecie się z jego strony internetowej Your Meat is Mine, skąd pochodzą wszystkie umieszczone tutaj zdjęcia (All right reserved). Znajdziecie tam również jego adres email. Nie obejdzie się bez wycieczki do Kanady, ponieważ Yann nie jest typem podróżnika ;-)

Podsumowaniem osoby Yanna może być jego motto: „Rób coś dla innych, a sprawisz, że oni będą robić coś dla Ciebie, a wtedy wszystko będzie w porządku”.

Yann Black Tattoo

A co Wy myślicie na temat stylu prezentowanego przez Yanna? Sztuka, czy zwykłe bazgroły? Zrobilibyście sobie taki tatuaż? Wypowiedzcie się w komentarzach.

Oceń: 2.5/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
Michał

Bardzo specyficzny styl, nie powiem. Wyglądają całkiem fajnie, ale na zdjęciach. W „realu” jednak nie chciałbym nosić czegoś takiego. Dziewczyna na 4. zdjęciu wygląda jak pomalowana mazakami. A więc jak dla mnie to zwyczajne bazgroły ;)