Usuwanie tatuażu

Jak usunąć tatuaż? Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tatuażu. Najpopularniejszą metodą jest metoda laserowa. Zasada jej działania opiera się na dwu zjawiskach: Pierwsze to rozbijanie cząsteczek barwnika za pomocą fali świetlnej o odpowiedniej długości drugie to złuszczanie naskórka. Zaletą tej metody jest to, że dość skutecznie usuwa ona niewielkie tatuaże, blizny i przebarwienia, jest nieinwazyjna i niesie stosunkowo mało powikłań rozmiaru tatuażu i głębokości na jaką dotarł barwnik.


Ponieważ długość fali świetlnej lasera musi być dostosowana do koloru pigmentu usunąć można tylko jeden kolor zwykle najciemniejszy (chociaż w USA pojawiły się już lasery usuwające różnokolorowe zdobienia). Dlatego jednokolorowe małe tatuaże nastręczają najmniej problemów. Skóra w miejscu działania lasera jest wrażliwsza na promienie UV dlatego trzeba unikać ekspozycji na światło słoneczne i chronić ją kremem z filtrem.

Istnieje alternatywna metoda chemiczna zwana salabrazją. Jest to dość stara technika używana do usuwania więziennych tatuaży obecnie rzadko stosowana jej zaletą jest to, że jedynym czego potrzeba to zwykła sól kuchenna. Dość dobrze usuwa płytkie małe jasne tatuaże z tymi ciemniejszymi radzi sobie dużo gorzej.

Oceń: 4/5 z 1 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Eeler
Eeler

Niestety w przypadku tatuaży amatorskich laser średnio się sprawdza. :(