tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Tatuaż » Co Biblia mówi o tatuażach i piercingu?

Co Biblia mówi o tatuażach i piercingu?

Pytanie: Co Biblia mówi o tatuażach / piercingu?

Zastanawialiście się kiedyś, co mówi Biblia o tatuażach, piercingu i sposobach na ozdabianie własnego ciała. Tutaj znajdziecie odpowiedź.

Zakon Starego Testamentu zakazywał Izraelitom nacinania swojego ciała czy robienia tatuaży: „Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!” (Księga Kapłańska 19.28). Tak więc nawet jeśli wierzący dzisiaj nie są pod zakonem Starego Testamentu (List św. Pawła do Rzymian 10:4; List do Galacjan 3:23-25; List do Efezjan 2:15), fakt, że w Starym Testamencie było takie przykazanie, powinien sprawić, że będziemy się zastanawiać. Nowy Testament nie mówi nic o tym, czy wierzący mogą robić sobie tatuaże, czy też nie.

Jeśli chodzi o piercing (kolczykowanie ciała) i tatuaże, możemy przetestować ich przydatność. Zastanówmy się, czy możemy uczciwie i z czystym sercem prosić Boga, by pobłogosławił naszą czynność i wykorzystał je dla Swojej chwały. „Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” (1 List św. Pawła do Koryntian 10:31). Biblia nie zakazuje nam tatuaży czy piercingu, ale nie daje nam też powodów, byśmy wierzyli, że Bóg chciałby, byśmy robili sobie tatuaże czy piercing.

Kolejną kwestią do przedyskutowania w tej dziedzinie jest skromność. Biblia naucza, by ubierać się skromnie (1 List św. Pawła do Tymoteusza 2:9). Jeśli chodzi o skromność w ubiorze, ważne, byśmy okrywali wszystko to, co powinno być okryte. Ale podstawowe znaczenie słowa „skromność” to nie zwracanie na siebie uwagi. Ludzie, którzy ubierają się skromnie, nie zwracają na siebie uwagi. Tatuaże i piercing zdecydowanie przyciągają uwagę innych. W tym sensie tatuaże i piercing nie są skromne.

Ważna zasada biblijna w kwestii, o której Biblia nie mówi wyraźnie, to że jeśli mamy jakieś wątpliwości co do danej czynności, nie powinniśmy tego robić. „Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem” (List św. Pawła do Rzymian 14:23). Musimy pamiętać, że nasze ciała, podobnie jak dusze, zostały odkupione i należą do Boga. I mimo że 1 List św. Pawła do Koryntian 6:19-20 nie mówi bezpośrednio o tatuażach i piercingu, jest dla nas pewną regułą: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele”! Ta wspaniała prawda powinna odzwierciedlać się w tym, co robimy z naszym ciałem, i gdzie przebywamy. Jeśli nasze ciała należą do Boga, powinniśmy mieć pewność, że mamy Jego wyraźne pozwolenie na cokolwiek, zanim „zaznaczymy je” tatuażami i piercingiem.

Co Biblia mówi o tatuażach / piercingu?

źródło: gotquestions.org

3 komentarze

 1. Władek

  Tatuaż i piercing dla chrześcijanina powinien być nie do zaakceptowania ze względów religijnych jako że symbolizuje pogaństwo. Ale także dla nie wierzącego człowieka ale mającego zmysł estetyczny jest nie do przyjęcia ze względów na zaburzenie poczucia piękna i estetyki. Po prostu u niektórych ludzi to może wzbudzać obrzydzenie albo co najmniej uczucie politowania nad ludzką głupotą. Wszystkiemu winna jest moda tylko, ze moda przemija a usunięcie tatuażu jest bardzo kosztowne i trudne.

 2. Jola

  Biblia jasno mówi i wyraźnie nie będziesz się tatuować
  Księga Kapłańska 19.28

 3. Chaos

  A ja tatuaż posiadam, mimo że jestem katolikiem. symbolizuje krzew gorejący ogniem.


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu Co Biblia mówi o tatuażach i piercingu? skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne pokazy slajdów z Youtube

Kolejne pokazy slajdów (slideshows) z YouTube. Tatuaże oceńcie sami.

Zamknij