tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Tatuaż » Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażuJak usunąć tatuaż? Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tatuażu. Najpopularniejszą metodą jest metoda laserowa. Zasada jej działania opiera się na dwu zjawiskach: Pierwsze to rozbijanie cząsteczek barwnika za pomocą fali świetlnej o odpowiedniej długości drugie to złuszczanie naskórka. Zaletą tej metody jest to, że dość skutecznie usuwa ona niewielkie tatuaże, blizny i przebarwienia, jest nieinwazyjna i niesie stosunkowo mało powikłań.

Lekarz zanim przystąpi do zabiegu może dokładnie przeanalizować zmianę – określić jej głębokość oglądając ją w świetle specjalnej lampy Wooda. Zabieg można przeprowadzić za pomocą lasera lekarskiego o większej mocy i skuteczności lub delikatniejszego i słabszego lasera kosmetycznego. Po zabiegu usunięcia niechcianego rysunku na skórze zawsze pozostaje plama lub odbarwienie, metoda ta jest też dość kosztowna. Rezultat zależy w głównej mierze od rozmiaru tatuażu i głębokości na jaką dotarł barwnik. Ponieważ długość fali świetlnej lasera musi być dostosowana do koloru pigmentu usunąć można tylko jeden kolor zwykle najciemniejszy (chociaż w USA pojawiły się już lasery usuwające różnokolorowe zdobienia). Dlatego jednokolorowe małe tatuaże nastręczają najmniej problemów. Skóra w miejscu działania lasera jest wrażliwsza na promienie UV dlatego trzeba unikać ekspozycji na światło słoneczne i chronić ją kremem z filtrem.

Istnieje alternatywna metoda chemiczna zwana salabrazją. Jest to dość stara technika używana do usuwania więziennych tatuaży obecnie rzadko stosowana jej zaletą jest to, że jedynym czego potrzeba to zwykła sól kuchenna. Dość dobrze usuwa płytkie małe jasne tatuaże z tymi ciemniejszymi radzi sobie dużo gorzej.

1 komentarz

  1. Eeler

    Niestety w przypadku tatuaży amatorskich laser średnio się sprawdza. :(


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu Usuwanie tatuażu skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Słowniczek pojęć

Tatuaże stają się coraz popularniejsze. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w kręgu wytatuowanych zaczyna funkcjonować wiele specjalnych pojęć, pochodzących najczęściej z języka angielskiego (ponieważ tatuaże najszybciej popularne...

Zamknij