Kremy z filtrem 50+: specjalistyczna ochrona

Lato za pasem, zatem najwyższy czas przygotować się na tony słońca! Nie tak prędko jednak: nadmierna ekspozycja na promienie ultrafioletowe może być zalążkiem groźnych chorób. Dowiedz się, jak skutecznie ochronić skórę przed działaniem słońca!

Dobroczynne słońce, ale…

Dobroczynny wpływ słońca na naturalną gospodarkę organizmu zna każdy. Wynikiem ekspozycji na promienie słoneczne jest nie tylko piękna opalenizna, lecz również odpowiedni poziom witamin w organizmie (przede wszystkim witaminy D3, zwanej też cholekalcyferolem), a także poprawi samopoczucie poprzez zwiększenie produkcji endorfin. Działanie słońca posiada jednak również drugą stronę medalu: promienie ultrafioletowe, które w lecie docierają do skóry w zwiększonej ilości.

Reakcje obronne przy nadmiernej ekspozycji

Reakcje obronne organizmu w przypadku przedłużonej ekspozycji na promienie słoneczne są nietrudne do przewidzenia. Zaliczamy do nich między innymi rumień, oparzenia słoneczne o różnym stopniu natężenia, a także rozmaite formy trądzik. U osób szczególnie podatnych na wpływ słońca dodatkowo może dojść do wystąpienia zmian znamionowych: pieprzyków, plam soczewicowatych i innych. Każde nowopowstałe znamię powinno zwrócić naszą szczególną uwagę, może bowiem być sygnałem informującym o rozwijającym się czerniaku.

Słońce wrogiem bladej skóry

Szczególnie narażone na szkodliwy wpływ słońca są osoby, których skóra cechuje się naturalną bladością, posiada jasny lub bardzo jasny odcień, a także jest dość cienka i delikatna z powodu niewielkiej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Z tego właśnie względu jeśli posiadasz tendencję do częstego łapania „raczka” po opalaniu, raczej daj sobie spokój z częstymi kąpielami słonecznymi. Stosuj raczej dobrej jakości brązery, dzięki którym w bezpieczny sposób zapewnisz skórze pożądany odcień.

Ochrona dla odsłoniętych miejsc

Nawet jeśli odcień twojego naskórka przypomina skórę mulata, nie warto rezygnować z dobrej jakości ochrony. Jest to istotne zwłaszcza w lecie, kiedy to nie poleca się opuszczać zadaszonych pomieszczeń w porze sjesty. Ochrona narażonych na „przypalenie”, odsłoniętych miejsc ciała powinna sprowadzać się do regularnego stosowania kremu z filtrem (podczas upałów najlepiej wysokim – sprawdź ofertę: https://sklep.arkana.pl/), dzięki czemu unikniesz przykrych następstw spotkania z żarem.

Kremy z filtrem 50+

Kremy z filtrem 50+ – specjalistyczna ochrona

Kremy z filtrem 50+ jak z oferty sklep.arkana.pl/b2c_pl/catalogsearch/result/?q=filtrem+50%2B mają dość dobrą prasę spowodowaną przede wszystkim ich wysokimi właściwościami ochronnymi. Działają one bowiem niczym parasol, który chroni skórę zarówno przed rumieniem i innymi dolegliwościami, jak również niweluje procesy starzenia powodowane promieniowaniem ultrafioletowym. Jednocześnie jednak kremy z wysokim filtrem mogą blokować syntezę witaminy D3, dlatego też ich stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem dermatologii po to, by nie doprowadzić do osłabienia kośćca. W przypadku specjalistycznych kosmetyków ochronnych kremy z filtrem 50+ odnawiają również warstwę lipidowo-kolagenową w naskórku.

Kiedy stosować krem z filtrem 50+?

Jeśli jednak marzysz o brązowej opaleniźnie, a twoja skóra i włosy mają dosyć ciemny odcień, możesz pozwolić sobie na odrobinę słońca w nadmiarze. Pamiętaj, by krem zastosować przynajmniej 20 minut przed ekspozycją, dzięki czemu jego składniki zostaną wchłonięte przez ciało. Filtr z zakresu 15-20 SPF powinien spełnić swoje zadanie. Krem z filtrem 50+ zastosuj na wszystkie zmiany barwnikowe, jakie posiadasz, dzięki czemu unikniesz ich dalszego uszkodzenia, które może być początkiem groźniejszych dolegliwości.

Oceń: 4/5 z 2 ocen
Udostępnij:

Może Ci się również spodoba

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze