tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Tatuaż » Czy tatuaż boli? Fakty i mity na ten temat

Czy tatuaż boli? Fakty i mity na ten temat

Tattooist makes a tattoo
Tatuaże budzą kontrowersje. Dla niektórych są sposobem wyrażenia siebie, swoich pragnień i przekonań, dla innych stereotypowo kojarzą się z więźniami i przestępcami. Są też osoby, które chcą ozdobić swoje ciało, ale obawiają się bólu. Ale czy robienie tatuażu faktycznie jest bardzo bolesne? Jakie są najbardziej bolesne miejsca na tatuaż?

Decyzja o wykonaniu tatuażu zawsze powinna być dobrze przemyślana. Tego rodzaju ozdoba będzie nam towarzyszyć do końca życia. Można co prawda usunąć tatuaż za pomocą lasera, ale jest to zabieg kosztowny i może pozostawić blizny.

Gdy wybierzemy już pasujący nam wzór, ustalmy jakiej powinien być wielkości oraz czy będzie czarno-biały czy kolorowy. Pierwsza opcja jest częściej spotykana, uniwersalna. Druga – bardziej przyciąga wzrok, niemniej rysunek z czasem może tracić swoją barwę i będzie istniała konieczność jego odnowienia. Ostatnim krokiem jest wybór właściwego salonu. I choć najczęściej kierujemy się w tym względzie ceną, nie jest to najlepszy wyznacznik jakości (a to przecie ona jest najważniejsza). Dobrze wykonany tatuaż musi kosztować. Wielu tatuatorów to prawdziwi artyści, u których na wykonanie rysunku na ciele czekać trzeba czasem nawet kilka miesięcy. Doświadczenie pokazuje jednak, że warto.

Czy tatuaż boli?

Słowem, które nieodłącznie pada w kontekście robienia tatuażu, jest ból. To właśnie jego boimy się najbardziej. Panuje przekonanie, że cały zabieg to bardzo przykre doświadczenie, które dodatkowo wydłuża gojenie tatuażu. I jak to najczęściej bywa, prawda leży pośrodku.

W trakcie wykonywania tatuażu pod naszą skórę wprowadzana jest igła z atramentem. A jak wiadomo, taki zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Można go jednak wytrzymać. Wiele zależy też od indywidualnego progu bólu oraz od tego, w którym miejscu wykonywany jest rysunek. Najbardziej bolesne są miejsca, w których skóra jest cienka, a kości znajdują się blisko jej powierzchni. Gdy zatem ktoś zastanawia się, czy tatuaż na nadgarstku boli, szczera odpowiedź powinna być twierdząca. Duży dyskomfort powoduje ponadto tatuowanie karku, stóp i lędźwi. Tatuaż na łydce również bywa bolesny. A czy tatuaż na plecach boli? I w tym przypadku można raczej zapomnieć o miłym i przyjemnym zabiegu, niemniej odczuwa się raczej pieczenie, szczypanie czy swędzenie, a nie tępy ból, którego boimy się najbardziej.

Gdzie najmniej boli tatuaż?

Mimo strachu przed bólem nie warto się zniechęcać. Może się okazać, że w naszym przypadku uczucie towarzyszące tatuowaniu nie będzie wcale najgorsze. Wiele salonów oferuje specjalne maści znieczulające. Można też wybrać takie miejsce na ciele, na którym wykonanie rysunku będzie mniej bolesne. Tak jest w przypadku przedramienia czy przedniej części ud.

Jak długo goi się tatuaż?

W mity obrosły kwestie dotyczące gojenia się rysunku. Padają pytania, czym smarować tatuaż i jak go pielęgnować.

Po zakończonej pracy tatuator zakłada na świeży rysunek specjalną folię, która chroni go przed otarciami i zapobiega tworzeniu się mało estetycznych strupów. Po kilku godzinach należy ją jednak ściągnąć, by skóra się nie odparzyła. Przez maksymalnie tydzień miejsce, na którym powstał rysunek może intensywnie swędzieć. Należy unikać narażania go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nie korzystać z solarium.

Tatuaż to wyjątkowa ozdoba. Może być duży lub tak mały, że mało kto go zauważy. Można go umieścić w miejscu bardzo odsłoniętym lub zupełnie ukryć przed spojrzeniami innych. Dla każdego taki rysunek oznacza co innego. Stanowi wyraz własnej osobowości, przekonań, jest wyjątkową pamiątką. Stanowi o naszej wolności. Jeśli więc stoimy przed decyzją wykonania pierwszego rysunku na ciele, warto zrobić go w zgodzie ze sobą i dla siebie, nie dla innych. Jednocześnie, decydując się na tak ważny krok, warto zatroszczyć się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, korzystając z usług profesjonalnego studia tatuażu takiego jak np. http://www.iroink.pl!comments-tattoo-avatar
Tattoo Addict twierdzi, że:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu, możesz być pierwszy...
Śmiało! Wyraź swoją opinię!


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu Czy tatuaż boli? Fakty i mity na ten temat skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Efekt odmłodzenia bez skalpela? To możliwe!

Twarz jest naszą wizytówką. Odbijają się w niej nasze uczucia, tryb życia a także wiek. Znamy sposób, jak cofnąć nawet głębokie oznaki starzenia się skóry!

Zamknij