tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Tatuaż » Mistrz sztuki Beksiński

Mistrz sztuki Beksiński

Mistrz sztuki Beksiński Tatuaże to sztuka, dosłownie i w przenośni. Wierzcie lub nie, ale tatuażyści nie raz tworzą swoje projekty w oparciu o pracę artystów tworzących „rzemiosło tradycyjne”. Jednym z twórców sztuki, którego prace niejednokrotnie znajdują swoje miejsce na ludzkich ciałach jest Zdzisław Beksiński. Zyskał on sławę swoim fantastycznym i wizjonerskim malarstwem, które idealnie nadaje się na motyw na tatuaż. Oto kilka prac, które udało nam się znaleźć.

Pisaliśmy już o Yann Black – Picasso sztuki tatuażu, który wykracza poza granice konwencjonalnego tatuażu i tworzy naprawdę niepowtarzalne projekty. Teraz przyszła pora na kogoś z polskiej sceny. Zdzisław Beksiński był jednym z najbardziej znanych polskich artystów. Jego twórczość przeszła kilka metamorfoz – jednak zawsze miała pewien wspólny element: niepokój i lęk. Na początku zajmował się fotografią, dzięki której wygrał kilka międzynarodowych konkursów i która już wtedy dała mu sławę. Jego fotografie przedstawiały ludzkie postaci, często w niecodziennych pozach, skulone, jakby zalęknione. Ciała tych postaci były zdeformowane lub tak skadrowane, że było widać tylko ich fragmenty.

Zdzislaw Beksinski: chlopiec

Potem była rzeźba – czysto abstrakcyjna, wykonywana głównie z metalu, drutu i blachy. Również chłodna i wizjonerska. Jednak formą, z którą Beksiński jest najbardziej kojarzony jest malarstwo. Artysta korzystał z farb olejnych i malował na płycie pilśniowej. Nigdy nie dawał swoim obrazom tytułów, uznając, że każdy widz może je interpretować w dowolny sposób. Styl, który sam Beksiński określał jako „barokowy” to często pełne symboli obrazy utrzymane w atmosferze grozy. Katastroficzne, tajemnicze i fantastyczne wizje działające na wyobraźnię i zostawiające w odbiorcy pewien niepokój. I to właśnie ten styl znajduje swoje odwzorowanie na ciałach fanów tatuażu.

Pod koniec życia Zdzisław Beksiński zajął się komputerowymi fotomontażami oraz kompozycjami łączącymi klasyczny rysunek z obróbką komputerową. Ceniony twórca został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w roku 2005. Cały dorobek artystyczny Beksiński zapisał w testamencie sanockiemu Muzeum Historycznemu, któremu już za życia przekazał ok. 300 swoich najlepszych prac.

Oto kilka prac Zdzisława Beksińskiego, które zostały „przerobione” na tatuaże:

Zdzisław Beksiński: plecy
Zdzisław Beksiński: przedramię

Zdzisław Beksiński: przedramię 2

Zdzisław Beksiński: ramię

Zdzisław Beksiński: ramię

autor: Tomasz Adamek, studio Stigmatum, Nowy Sącz, www.stigmatum.com (domena nieaktywna)

Zdzisław Beksiński: tatuaż nr 7

Jeśli znajdziecie więcej wytatuowanych prac tego artysty, prześlijcie nam zdjęcie, a my na pewno je opublikujemy.

6 komentarzy

 1. cuckoo

  dobry pomysł i wykonanie całkiem niezłe

 2. manchester

  Mistrzostwo Beksińskiego jest niewatpliwe, lecz wydaje mi się, że trzeba mieć nie lada odwagę, by umieścić sobie na ciele tatuaż z jego obrazem.
  Przedostatni tatuaż-genialnie wykonany.
  Podziwiam!

 3. weta

  EVILTATTOO widzialam jak na konwencie tatuował motyw beksinskiego na ich stronce sa chyba trzy motywy beksinskiego ,pozdrawiam i polecam

 4. nikt

  manchester cieszę się że Ci się podoba mój tatuaż. Wykonał go Tomek Adamek ze studia Stigmatum w Nowym Sączu.

  Zastanawia dlaczego admin tej strony umieścił zdjęcie które do niego nie należy, bez moje i Tomka wiedzy, a w dodatku opatrzył je własnym watermarkiem…

 5. tatuażu fan

  @nikt:
  Witaj! Dziękuję za komentarz.
  Przesłałem do Ciebie maila w sprawie zdjęcia z propozycją rozwiązania zaistniałej sytuacji. Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć w tej kwestii.

  Pozdrawiam

 6. nikt

  Podziękowania dla admina za dodanie opisu pod zdjęciem tatuażu


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu Mistrz sztuki Beksiński skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Knuckle, czyli tatuaże na kostkach

Niecodziennym i oryginalnym miejscem na tatuaż są kostki palców u rąk. Zrobienie sobie takiego tatuażu to zdecydowana deklaracja poglądów lub wartości. Dodatkowo miejsce to jest wciąż widoczne, więc stale przypomina...

Zamknij