tatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pltatuaż, wzory tattoo, piercing, body art - tatuaze.net.pl

tatuaze.net.pl » Tatuaż » 3 powody, dla których warto wykonać tatuaż

3 powody, dla których warto wykonać tatuaż
Rozważasz wykonanie tatuażu ale wciąż nie jesteś do końca pewny czy to dobry pomysł? Poznaj 3 powody, dla których warto zdecydować się na tą niezwykłą ozdobę ciała.1. Tatuaż to jeden z najstarszych sposobów zdobienia ciała

Pochodzące z języka polinezyjskiego słowo „tatuaż” tłumaczone jest jako „malowidło” bądź też „znak”. Tradycja zdobienia ciała za pomocą różnego rodzaju wzorów sięga czasów starożytnych. Co ciekawe – w zależności od okresu – tatuaże uznawane były za powód do dumy, piękną ozdobę bądź też… znak hańby. Egipcjanie tatuowali z reguły imiona lub symbole bóstw, natomiast w Grecji były one po prostu estetycznym wzorem, który niekiedy informował o szlacheckim pochodzeniu. Zupełnie inne podejście do omawianego tematu mieli Hellenowie. Uważali oni bowiem, że tatuaż umniejsza godność człowieka. Z tego też względu tatuowali jedynie niewolników. A obecnie? Aktualnie tatuaże cieszą się ogromną popularnością i przez większość osób uznawane są wręcz za formę sztuki.

 2. Wykonanie tatuażu jest bezpieczne

Obecnie wykonanie tatuażu jest w pełni bezpieczne; oczywiście pod warunkiem, że nasz wybór padnie na w pełni profesjonalne studio tatuażu. Kraków jest miastem, w którym znajduje się pracownia Retro Ink. Jest ona prowadzona przez Radka Kubalika, tatuatora posiadającego wieloletnie doświadczenie. To jedno z miejsc, które z powodzeniem można uznać za w pełni bezpieczne. Tatuowanie odbywa się w sterylnych warunkach, a sam proces przebiega z wykorzystaniem jednorazowych narzędzi. Pracujący tu artyści używają wyłącznie materiałów sprawdzonych producentów, które gwarantują nie tylko trwałość, ale również atrakcyjny wygląd tatuażu.

3. Tatuowanie nie boli

Tym, czego obawia się spora ilość osób rozważających wykonanie tatuażu, jest ból. Czy jest się czego bać? Zdecydowanie nie. W praktyce uczucie tatuowania przypomina nieco usuwanie włosków za pomocą elektrycznego depilatora. Może być ono nieco nieprzyjemne, ale ciężko nazwać je bolesnym. Warto dodać, iż poziom odczuwanego dyskomfortu zależny jest od miejsca, w którym wykonywany będzie tatuaż.

Jak widać na powyższych przykładach, tatuowanie jest w pełni bezpieczne i wiąże się ono jedynie z uczuciem lekkiego dyskomfortu. Jeśli więc marzysz o posiadaniu na skórze pięknej ozdoby, której historia będzie sięgać czasów starożytnych, to nic nie stoi na przeszkodzie do jej wykonania.

 comments-tattoo-avatar
Tattoo Addict twierdzi, że:

Jeszcze nikt nie skomentował tego wpisu, możesz być pierwszy...
Śmiało! Wyraź swoją opinię!


Skomentuj

Jeśli chcesz zadać pytanie albo rozpocząć dyskusję niezwiązaną z tematem tego wpisu, zajrzyj lepiej na forum o tatuażu i piercingu. Jeśli chcesz pozostawić swój komentarz do wpisu 3 powody, dla których warto wykonać tatuaż skorzystaj z formularza poniżej. Komentarze mogą pojawiać się z opóźnieniem. Te zawierające wulgaryzmy będą usuwane.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Top 5 celebrytów znanych z tatuaży

Tatuaże mogą wyrażać poglądy czy zainteresowania. Są też częścią osobowości i pozwalają pokazać siebie. Oczywiście nie można zapomnieć, że dodatkowo są świetną ozdobą ciała. Wybierając profesjonalne studio tatuażu dodatkowo zyskuje...

Zamknij